OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1 maja 2022 r. – 3. Niedziela Wielkanocna

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.
 • Msze święte:
 • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
 • we wtorek z racji Uroczystości NMP Królowej Polski – wg porządku niedzielnego (Zarańsko 9.00, Żółte 10.30, Nętno 11.45),
 • od środy do soboty w Zarańsku o godz. 18.00,
 • sobotnia Msza święta jest już z niedzieli,
 • okazja do Spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą.
 • W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w Zarańsku – w niedzielę i uroczystości o godz. 8.30 (pół godziny przed Eucharystią), w dni powszednie za wyjątkiem poniedziałku – o godz. 17.30. Dzieci i młodzież zapraszam na majowe w środy i piątki o 17.30. Dzieci na każdym nabożeństwie otrzymają specjalną naklejkę, a jeśli ktoś zbierze wszystkie naklejki, otrzyma nagrodę-niespodziankę. Zachęcam aby w pozostałych miejscowościach Parafii gromadzić się na nabożeństwa majowe w kościołach lub przy krzyżach.
 • W środę 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana – patrona Strażaków. Zapraszam w tym dniu do Zarańska na godz. 18.00 wszystkich Strażaków wraz z Rodzinami na Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji. Już teraz życzę Strażakom zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Świętego Patrona.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w każdy czwartek od godz. 17.00.
 • Kolejna lekcja języka włoskiego – w czwartek o godz. 18.45.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź święta w te dni pół godziny przed Mszą Świętą. W piątek odwiedziny chorych (godz. 8.00-10.30 Zarańsko: Kolejowa, 35, 36, 37, 38; godz. 11.00-16.00 Dołgie, Przytoń, Rydzewo, Nętno, Lasocin, Żółte).
 • Próba dzieci pierwszokomunijnych – w sobotę o godz. 16.00, próba kandydatów do bierzmowania z klasy I średniej i starszychw sobotę o godz. 19.00, spotkanie rodziców osób bierzmowanych w tym roku – również w sobotę o godz. 19.00.
 • W najbliższą niedzielę 8 maja – przypada odpust parafialny ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W tym dniu będzie inny plan Mszy Świętych: o godz. 8.30 Żółte, o godz. 9.45 Nętno, o godz. 12.00 suma odpustowa w Zarańsku, którą odprawi i kazanie wygłosi Ks. Rafał Dresler z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Po sumie odpustowej – ognisko i poczęstunek przy kościele.
 • W związku ze zbliżającym się odpustem mam serdeczną prośbę o pomoc w przygotowaniach. Na stole przy wyjściu z kościoła leży lista – zapraszam aby wpisać się, co kto może przygotować na odpust, aby to było nasze wspólne dzieło. Liczę na pomoc wszystkich Parafian, a szczególnie naszych drogich Gospodyń 😊.
 • W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Ofiary będzie zbierał nasz kaznodzieja odpustowy – ks. Rafał. Bóg zapłać!
 • Gość Niedzielny jest dostępny przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do lektury!
 • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Agnieszce i Izabeli Gajo. O posprzątanie w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Grażynę Małochę i P. Małgorzatę Gubę. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
 • Dziękuję Panu Krzysztofowi Walerowiczowi wraz z Małżonką oraz zarańskiej Młodzieży za zamocowanie uchwytów i umieszczenie flag na kościele w Zarańsku 😊.
 • Dziękuję Parafianom z Rydzewa za uporządkowanie terenu wokół kościoła w Rydzewie 😊.
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Do kontynuacji remontów kościołów wymagany jest wkład własny. Jeśli jest wola kontynuacji, proszę Parafian z Rydzewa, Dołgiego oraz Nętna o regularne zbieranie środków na remonty kościołów w tych miejscowościach. Parafianie z Rydzewa mogą swoje ofiary przynosić do P. Sowińskiej.
 • Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

*Grzegorz Karow, zam. w Złocieńcu, Parafia pw. św. Augustyna

*Joanna Rusielewicz, zam. w Złocieńcu, Parafia pw. św. Augustyna

Zapowiedź I

 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest