OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10 kwietnia 2022 r. – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia.
 • Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,

– we wtorek i środę Msze św. o godz. 18.00.

 • Dziś można złożyć do puszki ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. W ciągu tygodnia młodzież z puszką odwiedzi także nasze domy, by umożliwić dołożenie się do tego dzieła Parafianom, którzy z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć do kościoła. Bóg zapłać!
 • Spowiedź święta:
 • Zarańsko: wtorek i środa w godz. 17.00 – 18.00 oraz 20.00 – 21.00,
 • Nętno: wtorek w godz. 18.45 – 19.45,
 • Żółte: środa w godz. 18.45 – 19.45.
 • WIELKI CZWARTEK – o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 20.00. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach.
 • WIELKI PIĄTEK – adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 9.00. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa, o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po Liturgii Męki Pańskiej adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie do godz. 20.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 r. życia do końca życia) oraz możliwość zjedzenia tylko 3 posiłków – 1 do syta i 2 lekkich (od 18 do 60 r. życia).
 • WIELKA SOBOTA – adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie od godz. 9.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00, zabierzmy ze sobą świece.
 • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – o godz. 6.00 uroczysta Rezurekcja w Zarańsku, o 10.30 Msza Święta w Żółtem, o godz. 11.45 Msza Święta w Nętnie. Proszę o przygotowanie sztandarów do procesji rezurekcyjnej wokół kościoła. W tym dniu nie ma Mszy świętej o godz. 9.00.
 • POŚWIĘCENIE POKARMÓW w Wielką Sobotę:
 • Zarańsko – godz. 9.00 i 14.00 (w kościele),
 • Dołgie – godz. 9.30 (w świetlicy),
 • Przytoń – godz. 10.00 (przy krzyżu),
 • Rydzewo – godz. 10.30 (przy krzyżu),
 • Nętno – godz. 11.00 (w kościele),
 • Lasocin – godz. 11.30 (przy krzyżu),
 • Żółte – godz. 12.00 (w kościele).
 • Ofiary składane przy okazji poświęcenia pokarmów zostaną przeznaczone na zakupy sprzętów liturgicznych do kościołów naszej Parafii – Bóg zapłać!
 • Próby ministrantów: w Wielki Piątek o godz. 12.00, w Wielką Sobotę o godz. 13.00.
 • Mam prośbę do Żywego Różańca o rozpisanie dyżurów adoracji Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, aby Pan Jezus w kościele nie pozostał sam.  Wszystkich Parafian zachęcam, aby w tych dniach znaleźć chociaż pół godziny na adorację Pana Jezusa.
 • Dziękuję Parafianom za odnowienie i przystrojenie nowymi wstążkami krzyży w większości miejscowości naszej Parafii.
 • Dziękuję miłym Parafiankom za posprzątanie domu parafialnego, Panu Krzysztofowi Walerowiczowi za dalsze prace przy dachu kościoła w Zarańsku, Pani Maryli Kozłowskiej za przygotowanie pięknych dekoracji na Niedzielę Palmową.
 • Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Ewie Kowalik i P. Katarzynie Kleban. O posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu (najlepiej w środę wieczorem) serdecznie proszę P. Justynę Zbożnik i P. Annę Zadrożną. Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty i dekoracje do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł).
 • Gość Niedzielny jest dostępny przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do lektury!
 • Taca z najbliższej niedzieli (trzecia niedziela miesiąca), wg naszych wcześniejszych ustaleń, będzie przeznaczona na niezbędne inwestycje i zakupy do kościołów naszej Parafii. Bóg zapłać!
 • Mam serdeczną prośbę do Parafian i Ludzi Dobrej Woli – proszę o ofiarowanie 1% Waszych podatków na naszą Parafię. Was to nic nie będzie kosztować, a dla Parafii będzie to pomoc w realizacji remontów (2 kościoły w remoncie, 1 kościół nadający się do remontu, elewacja domu parafialnego) i wielu przedsięwzięć służących ludziom. W rozliczeniu podatkowym należy podać następujące dane: nr KRS 0000475218, cel szczegółowy: PARAFIA ZARAŃSKO. Bóg zapłać!
 • Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Łukasz Jarmuż, zam. w Dołgiem

Sylwia Patrycja Serafin, zam. w Dołgiem

                        zapowiedź III

 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest