OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10 września 2023r. – 23. Niedziela Zwykła

 1. Pozdrawiam serdecznie Parafian i Gości.
 2. Msze Święte w tym tygodniu:
  • w poniedziałek, wtorek i sobotę nie ma Mszy Świętej (w sobotę ksiądz z młodzieżą na Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Skrzatuszu),
  • w środę Msza Święta w Zarańsku o godz. 16.00 (pogrzebowa za Ś.P. Józefa Mroczka),
  • w czwartek Msza Święta w Zarańsku o godz. 18.00,
  • w piątek Msza Świętą w Nętnie o godz. 17.00 (dożynkowa),
  • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 17.00. Zapraszam 😊.
 4. Lekcja języka włoskiego – w czwartek po Mszy Świętej, czyli o godz. 18.45. Zapraszam 😊.
 5. Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu – w najbliższą sobotę 16 września. Wyjazd autokaru z przystanków w następującym porządku: 9.45 Nętno, 9.50 Rydzewo, 9.55 Żółte, 10.00 Zarańsko. Przewidywany powrót około godz. 22.00. Zapraszam wszystkich chętnych (młodszych i starszych), kandydaci do bierzmowania z kl. 7, 8 i 1 średniej niech potraktują wyjazd jako obowiązkową część przygotowań do bierzmowania. Koszt przejazdu 30 zł (gdyby ktoś z Młodzieży nie miał pieniędzy, i tak proszę jechać). Należy zabrać legitymację, kieszonkowe, zgodę Rodzica na kartce, kanapki i napoje, karimatę do siedzenia, dobry humor 😊.
 6. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, będzie można wesprzeć inwestycje parafialne. Zgodnie z sugestią wielu Parafian, ofiary na inwestycje parafialne, będą zbierane do puszki po Mszach Świętych. Bóg zapłać!
 7. Są do nabycia piękne kalendarze diecezjalne na rok 2024.
 8. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony w naszej parafii w niedzielę 3 grudnia 2023 r. przy okazji wizytacji biskupiej. Przystąpi do niego młodzież z kl. 1 średniej oraz starsi, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament.
 9. Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 19 maja 2024 r. o godz. 12.00. Tydzień później – w niedzielę 26 maja o godz. 9.00 – odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej.
 10. W ostatnią sobotę odbyło się zapowiadane wcześniej spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Mam wrażenie, że nie wszyscy zainteresowani dotarli na to spotkanie. Gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć – proszę o kontakt. Przypominam, że niezbędnym warunkiem dopuszczenia do bierzmowania i I Komunii Świętej jest obecność na Mszy Świętej niedzielnej oraz na comiesięcznych spotkaniach formacyjnych.
 11. Bardzo proszę, aby rodzice zadbali o chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci, do którego zobowiązali się przy Chrzcie Świętym swoich pociech. Ważnym wymiarem życia chrześcijańskiego, oprócz niedzielnej Mszy Świętej, jest uczęszczanie dzieci i młodzieży na lekcje religii. Proszę rodziców, aby zadbali o zapisanie swoich dzieci na lekcje religii w szkołach i placówkach oświatowych.
 12. Informuję, że można już rezerwować intencje mszalne na rok 2024.
 13. Ponawiam zaproszenie na trzydniową pielgrzymkę autokarową. Trasa pielgrzymki: Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Święta Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko. Termin: 28 – 30 września 2023 r. (czwartek – sobota). Koszt: 790 zł. Zapisy do 17 września u ks. proboszcza osobiście lub telefonicznie pod nr parafialnym 576 248 870. Zapraszam 😊.
 14. Planowany wyjazd na przedstawienie operowe w tym roku: 18 listopada (sobota) do Opery na Zamku w Szczecinie na przedstawienie „Madame Butterfly” Pucciniego. Zapraszam do zapisywania się.
 15. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Janinie Walerowicz oraz P. Gertrudzie Urbańskiej. O posprzątanie kościoła przed niedzielą serdecznie proszę P. Stanisławę Namirowską i P. Krystynę Lipińską. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (po 30 zł).
 16. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stole przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 17. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne i konta remontowe poszczególnych kościołów.

Konto ogólne naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050
Konto remontowe kościoła w Rydzewie: 54 8577 1015 2604 6789 2000 0010
Konto remontowe kościoła w Dołgiem: 96 8577 1015 2604 6789 2000 0030
Konto remontowe kościoła w Nętnie: 75 8577 1015 2604 6789 2000 0020

 1. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 2. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli i całego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże! ks. Adam Saks – proboszcz tel. 576 248 870

Do wieczności odszedł:

 • Józef Mroczek z Zarańska (Msza Święta pogrzebowa w środę o godz. 16.00)

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie …

Program pielgrzymki:
Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Św Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko

Dzień 1
Wyjazd z Zarańska w godzinach porannych. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. Pałac Branickich, Rynek Kościuszki. W godzinach popołudniowych przejazd do Sokółki. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Następnie wspólne przyjęcie z degustacja lokalnych (pitnych) wyrobów. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do Augustowa. Wspólna Msza Święta w Sanktuarium w Studziennicznej. Przejazd do Wilna. Spotkanie z przewodnikiem i wspólne zwiedzanie: Kościół św. Teresy z kaplicą Matki Miłosierdzia w Ostrej Bramie, Zaułek Literacki z muzeum i pomnikiem A. Mickiewicza /3 Euro/os/ Katedra Wileńska, Pomnik Gedymina i inne zabytki Starówki Wileńskiej, cmentarz na Rossie (znajduje się tu grób Matki i Serce Marszałka J. Piłsudskiego). Przejazd do hotelu w Reszlu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w Św. Lipce. W programie Msza Święta oraz koncert organowy. Następnie przejazd do Gietrzwałdu- jedyne w Polsce miejsce objawień Matki Bożej zatwierdzone przez Kościół. Czas wolny na indywidualną modlitwę oraz wspólne ognisko. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Zarańska w godzinach wieczornych/ nocnych.

Termin: 28 – 30 września 2023 r. (czw – sob.)
Koszt pielgrzymki: 790 zł/ osoba
Zapisy: ks. Adam Saks, tel. parafialny 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest