OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11 grudnia 2022 r. – 3. Niedziela Adwentu „Gaudete”

• Pozdrawiam Parafian i Gości.
  • W zeszłą niedzielę po Mszach Świętych zbieraliśmy do puszki ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zebrano w naszej Parafii 410 zł. Pieniądze przesłałem na wskazany cel. Bóg zapłać!
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: we wtorek – wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy, w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża – kapłana i doktora Kościoła.
  • Roraty w naszej Parafii w tym tygodniu: we wtorek, czwartek i sobotę w Zarańsku o godz. 17.00, w środę w Nętnie o godz. 17.00, w piątek w Żółtem o godz. 17.00.  Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami. Dzieci i młodzież niech przyniosą serduszka z napisanym dobrym uczynkiem – na koniec Rorat będzie losowana figurka Matki Bożej i Anioła Stróża. Dzieci i młodzież otrzymują piękną planszę oraz naklejki.
  • Msze święte w tym tygodniu:
  • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
  • we wtorek, czwartek i sobotę w Zarańsku o godz. 17.00 (RORATY),
  • w środę w Nętnie o godz. 17.00 (RORATY),
  • w piątek w Żółtem o godz. 17.00 (RORATY),
  • sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli,
  • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
  • Kolejna lekcja języka włoskiego – we wtorek o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną przed Bożym Narodzeniem. W piątek – chorzy z Zarańska, Dołgiego oraz Przytonia; w sobotę – chorzy z Rydzewa, Nętna, Lasocina i Żółtego. Odwiedziny rozpoczynają się od godz. 9.00.
  • W sobotę po Mszy Świętej wieczornej zapraszam chętną młodzież na Młodzieżowy Wieczór Filmowy.
  • Taca z przyszłej, trzeciej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na inwestycje i remonty w Parafii. Bóg zapłać!
  • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku w ostatnią sobotę serdecznie dziękuję P. Janinie Mroczek oraz P. Mariannie Młodziejewskiej. O posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Kazimierza Szymek oraz P. Anetę Olszewską. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
  • Po Mszy Świętej można się zaopatrzyć w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne. Duża świeca kosztuje 20 zł, mała – 8 zł, opłatki wigilijne – ofiara dowolnej wysokości. Opłaty za świece oraz ofiarę za opłatki proszę wrzucać do oznakowanej puszki (samoobsługa). Ofiary z opłatków wigilijnych wspomogą remont elewacji domu parafialnego. Bóg zapłać!
  • Osoby zapisane na pielgrzymkę do Włoch w dniach 10-18 czerwca 2023 proszone są o wpłacenie zaliczki w wys. 800 zł. Zaliczkę proszę wpłacić do 16 grudnia b.r. na nasze konto parafialne nr 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050. W tytule przelewu proszę napisać „pielgrzymka do Włoch” oraz imię i nazwisko uczestnika.
  • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!