OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11 września 2022 r. – 24. Niedziela Zwykła

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.  
 • Msze święte w tygodniu:
 • od poniedziałku do czwartku nie ma Mszy Świętej (ks. proboszcz chory),
 • w piątek Msza Święta w Nętnie o godz. 17.00 (dożynki),
 • w sobotę nie ma Mszy Świętej (ks. proboszcz z młodzieżą na wyjeździe do Skrzatusza),
 • w niedzielę Msze Święte wg planu (9.00 Zarańsko, 10.30 Żółte, 11.45 Nętno),
 • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą świętą.
 • W sobotę 17 września w Skrzatuszu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Zapraszam młodzież ze szkół podstawowych, średnich oraz wszystkich chętnych starszych do zapisywania się na wyjazd autokarowy. Ja oczywiście również pojadę. Kandydaci do bierzmowania z kl. 7, 8 i 1 średniej – obowiązkowo. Koszt wyjazdu 30 zł (gdyby ktoś nie miał, proszę mi dać znać – brak pieniędzy nie będzie przeszkodą do wyjazdu). Autobus odjeżdża z przystanków w następującej kolejności: 10.45 Nętno, 10.50 Rydzewo, 10.55 Żółte, 11.00 Zarańsko. Proszę zabrać karimatę do siedzenia, kanapki, napoje, kieszonkowe, legitymację szkolną, pisemną zgodę rodziców/opiekunów. Powrót przewidziany na około 22.00.
 • W przyszłą niedzielę 18 września odbędą się główne uroczystości odpustowe w Skrzatuszu oraz koronacja Piety Skrzatuskiej koronami papieskimi. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Zachęcam do indywidualnego pielgrzymowania. Ja ze względu na obowiązki parafialne – pozostanę w Parafii (Msze Święte w kościołach).
 • Taca z przyszłej niedzieli 18 września (3 niedziela miesiąca) będzie przeznaczona na inwestycje parafialne. Bóg zapłać!
 • Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 21 maja 2023 r. o godz. 12.00. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla Dzieci z kl. 3 i Rodziców – w sobotę 24 września o godz. 18.00 (Msza Święta + spotkanie na plebanii).
 • Rocznica Pierwszej Komunii Świętej – w niedzielę 28 maja 2023 r.
 • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku w ostatnią sobotę serdecznie dziękuję P. Marzenie Potyralskiej i P. Danucie Pierożek. O posprzątanie w najbliższą sobotę 17 września serdecznie proszę P. Zofię Kubrak i P. Edytę Domańską. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł). Dziękuję Państwu Walerowiczom za skoszenie trawy i posprzątanie terenu kościelnego.
 • P. Daniel Grzelak z Rydzewa zbiera chętne osoby na pielgrzymkę do Medjugorie. Termin 02-10.10.2022. Koszt 500 zł + 120 euro. Zapisy pod nr tel. 94 343 19 43 oraz kom. 694 502 719 lub 789 420 570.
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta ogólnego naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
 • Zbigniew Andrzej Turkowski, zam. w Nętnie
 • Magdalena Anna Krysiak, zam. w Nętnie, zapowiedź I
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest