OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 czerwca 2022 r. – Niedziela Najświętszej Trójcy

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.
 • Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej.
 • W dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych można złożyć do puszki ofiarę na kształcenie w diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać!
 • Msze święte:
 • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
 • od wtorku do soboty w Zarańsku w dni powszednie o godz. 18.00,
 • sobotnia Msza święta jest już z niedzieli,
 • okazja do Spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą.
 • Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w niedzielę o godz. 8.30, w Boże Ciało o godz. 11.30, w dni powszednie za wyjątkiem poniedziałku o godz. 17.30. Dzieci i młodzież zapraszam w środy i piątki na 17.30 – dzieci otrzymują specjalne naklejki.
 • W poniedziałek o godz. 17.30 będzie dekorowany krzyż przy kościele, w środę o godz. 17.30 – krzyż przy drodze. Serdecznie proszę osoby chętne o przyjście na tę godzinę do pomocy przy dekoracji. Bóg zapłać!
 • Lekcja języka włoskiego – we wtorek o godz. 18.45.
 • W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jest to jedno z tzw. świąt nakazanych – każdy katolik ma w tym dniu obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte zostaną odprawione w następującym porządku: w Nętnie – o godz. 9.00, w Żółtem – o godz. 10.30, w Zarańsku – o godz. 12.00. Po Mszy Świętej w Zarańsku odbędzie się procesja do 4 ołtarzy. Mam prośbę, aby Parafianie przygotowali ołtarze w miejscach, w których znajdowały się w poprzednich latach (w garażu domu parafialnego są do dyspozycji banery do 4 ołtarzy). Proszę również o udekorowanie okien (na trasie procesji i nie tylko) symbolami religijnymi. Zapraszam wszystkich Parafian do pomocy przy budowie ołtarzy, oraz podczas procesji do niesienia sztandarów, baldachimu itd. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz wszystkie chętne dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków podczas procesji. Liczę również na ministrantów, którzy zajmą się dzwonieniem i kadzidłem. Niech to będzie nasze wspólne wyznanie wiary w prawdziwą i realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 • Procesje w Oktawie Bożego Ciała – w dni powszednie za wyjątkiem poniedziałku o 17.30, w niedzielę o godz. 8.30 (połączone z nabożeństwem czerwcowym).
 • Na najbliższą sobotę 18 czerwca na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszam do Zarańska młodzież bierzmowaną wraz z rodzinami. Podziękujemy Panu Bogu za dar bierzmowania, a po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie przy ognisku. Upieczemy coś dobrego 😊. Zaproszeni są także kandydaci do bierzmowania z klasy 8 i 7 oraz chętna młodzież i dzieci z całej Parafii. Mile widziane osoby grające na gitarze wraz z gitarą.
 • Taca z przyszłej, trzeciej niedzieli miesiąca (19 czerwca), będzie przeznaczona na inwestycje w kościołach naszej Parafii. Bóg zapłać!
 • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Agnieszce Kaschubie oraz P. Zofii Piotrowskiej. O posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Annę Dempniak i P. Teresę Gryzel. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
 • Dnia 25 czerwca (sobota) jedziemy na uroczystości 50-lecia naszej Diecezji. Odbędą się w koszalińskim amfiteatrze. Nasza Parafia ma 50 wejściówek. Zapisy na wyjazd – po Mszy Świętej. Koszt 30 zł (można dziś się zapisać, a zapłacić w autobusie). Kto pierwszy ten lepszy – miejsca rozchodzą się jak świeże bułeczki 😊
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Mateusz Arkadiusz Cieluch, zam. w Sulikowie

Izabela Marika Fedro, zam. w Lipiu, zapowiedź III

 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest