OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 grudnia 2021 r. – 3. NIEDZIELA ADWENTU „GAUDETE”

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.

2. Poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych – w dzisiejszą niedzielę 12 grudnia we wszystkich kościołach naszej Parafii.

3. Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,

– we wtorek, czwartek i sobotę w Zarańsku o godz. 17.00,

– w środę w Nętnie o godz. 17.00, w piątek w Żółtem o godz. 17.00,

– sobotnia Msza św. wieczorna jest już z niedzieli,

– okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.

4. Zapraszam na roraty na godz. 17.00: we wtorek i czwartek w Zarańsku, w środę w Nętnie, w piątek w Żółtem. Weźmy ze sobą lampiony/świece, dzieci niech przygotują serduszka z napisanym dobrym uczynkiem. Dzieci otrzymają plansze oraz naklejki, będą również losować figurę Matki Bożej i Pismo Święte.

5. Zapraszam na czwartą lekcję języka włoskiego – we wtorek o godz. 17.45. 

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.

7. W zeszłą niedzielę zebraliśmy w naszej Parafii do puszki 249,80 zł na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pieniądze przesłałem na wskazany cel. Bóg zapłać!

8. Można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duża – 20 zł, mała 8 zł) oraz opłatki wigilijne (dobrowolna ofiara). Zachęcam również do lektury Gościa Niedzielnego.

9. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Dziękuję za piękną iluminację przed kościołem oraz za odśnieżanie terenu przy kościele. Dziękuję Parafianom za posprzątanie plebanii. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Wł. Malec i P. Drećko (w Nętnie – P. Gajewskiej). O posprzątanie kościoła w Zarańsku w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Zagatę i P. Łojewską (w Nętnie – P. Mendel). Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł).  

10. Serdecznie proszę o przygotowanie choinek, lampek, szopki i wszelkich dekoracji świątecznych w kościele – pomyślmy już teraz, który dzień będzie najodpowiedniejszy do wykonania tych dzieł. Będę prosił o pomoc Młodzież naszej Parafii oraz wszystkie osoby chętne. Wspólnymi siłami uda się lepiej niż w pojedynkę.

11. Dziękuję Młodzieży za udział we wczorajszym Adwentowym Czuwaniu w Drawsku pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Dajczaka. Z naszej Parafii pojechało ponad 20 osób. Dziękuję Panu Wojciechowi Kowalczykowi za zapewnienie transportu.

12. Nasza Parafia organizuje wyjazd na przedstawienie baletowe „Dziadek do orzechów” z muzyką Piotra Czajkowskiego. Odbędzie się ono w czwartek 30 grudnia o godz. 11.00 Teatrze Wielkim w Poznaniu. Jest jeszcze 9 wolnych miejsc – zapraszam. Koszt 120 zł (uczniowie oraz emeryci i renciści 110 zł). W podanej cenie jest bilet na spektakl + przejazd autokarem.

13. Można rezerwować już intencje mszalne na nowy rok 2022 – osobiście po Mszach Świętych, a także telefonicznie.

14. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

15. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Ofiary wpłacane na konto Parafii z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego” można sobie odliczyć od podatku. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.

16. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

17. Do wieczności odszedł w minionym tygodniu ś.p. Wiesław Zawiślak. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie …

ks. Adam Saks – proboszcz

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest