OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 WRZEŚNIA 2021 R. – 24. NIEDZIELA ZWYKŁ

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości. Dziś w naszej Ojczyźnie wielkie święto – beatyfikacja Prymasa Polski, Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej. Dziękujmy Panu Bogu za nowych polskich Błogosławionych.

2. Ofiary składane dziś na tacę wspomogą rozwój i funkcjonowanie naszego diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Po Mszach Świętych można dziś złożyć do puszki ofiarę na rzecz osób potrzebujących w Afganistanie. Poprzez Caritas ofiary zostaną przekazane na wspomożenie tamtejszych dzieł miłosierdzia. Bóg zapłać!

3. Msze Święte:
– w poniedziałek i piątek nie ma Mszy Świętej,
– w sobotę Msza Święta dożynkowa w Nętnie o godz. 17.00, a w Zarańsku wyjątkowo o godz. 18.30,
– okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą w niedzielę i w dni powszednie.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 17.00. Zapraszam – zatrzymajmy się na chwilę na modlitwę przy Panu Jezusie.

5. W przyszłą sobotę w Skrzatuszu – Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. W przyszłą niedzielę w Sanktuarium Skrzatuskim – diecezjalny odpust. Zapraszam do pielgrzymowania!

6. W sobotę 25 września nasza Parafia organizuje jednodniową autokarową pielgrzymkę do Lichenia. Po drodze nawiedzimy również diecezjalne Sanktuarium w Skrzatuszu. Zapisy po Mszach Świętych, koszt 90 zł (w cenie przejazd autokarem oraz obiad). Zapraszam!

7. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościele i wokół kościoła. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła w Zarańsku P. Wawrzyniak i P. Mazur. O posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Grzelaków i P. Mrówczyńskich.

8. Przy wyjściu z kościoła można się zaopatrzyć w Gościa Niedzielnego (6 zł) oraz w Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci (5 zł) – zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są też do nabycia piękne kalendarze diecezjalne na rok 2022 w cenie 10 zł.

9. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

10. Sołtys i Rada Sołecka zwołuje zebranie wiejskie mieszkańców Sołectwa Zarańsko, które odbędzie się 15 września 2021 r. (środa): I termin – godz. 16.30; II termin – godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Zarańsku. Porządek zebrania: *otwarcie i stwierdzenie pełnomocności zebrania, *podział środków finansowych na rok 2022, *sprawy bieżące, *zamknięcie zebrania.

11. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Anna Guba, zam. Drawsko Pomorskie, Parafia św. Pawła Apostoła

Jarosław Tumiłowicz, zam. Drawsko Pomorskie, Parafia św. Pawła Apostoła, ZAPOWIEDŹ I

12. Dziś po Mszach Świętych – krótkie spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami, oraz kandydatów do bierzmowania z klasy 7, 8 i 1 średniej.

13. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest