OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13 listopada 2022 r. – 33. Niedziela Zwykła

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.  
 • W dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ofiary zostaną przekazane dla wspomożenie osób cierpiących z powodu wojny na Ukrainie. Bóg zapłać!
 • Msze święte w tym tygodniu:
 • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
 • od wtorku do soboty Msza Święta w Zarańsku codziennie o godz. 17.00,
 • sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli,
 • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 • Kolejna lekcja języka włoskiego – we wtorek o godz. 18.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.
 • Młodzieżowy wieczór filmowy – w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Zapraszam chętną Młodzież.
 • Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Bóg zapłać!
 • Trwają prace wewnątrz kościoła w Rydzewie – kolejny etap. Parafianom z Rydzewa dziękuję za regularne comiesięczne składki na konto remontowe Waszego kościoła.
 • Wypominki są czytane w dni powszednie oraz w niedziele listopada na zakończenie Mszy Świętych.
 • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku w ostatnią sobotę serdecznie dziękuję P. Krystynie Czarneckiej i P. Anecie Kranc. O posprzątanie w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Ewę Karow i P. Jadwigę Stoszek. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
 • Oto aktualne wiadomości odnośnie naszej parafialnej autokarowej pielgrzymki do Włoch. Termin: 10 – 18 czerwca 2023 r. Cena: 1620 zł + 350 euro. Ilość dni: 9. Każda noc przespana w hotelu – nie ma nocnych przejazdów. Program: Wenecja, Asyż, Rzym (2 dni), Monte Cassino, Neapol, Pompeje, San Giovanni Rotondo. Przy zapisie na pielgrzymkę wybieramy miejsce w autobusie – im prędzej się ktoś zapisze, tym większy ma wybór miejsc. Zapraszam 😊
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta ogólnego naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

SZCZEGÓŁOWY PLAN PIELGRZYMKI DO WŁOCH:

TRASA: ZARAŃSKO – WENECJA – ASYŻ – RZYM (WATYKAN) – MONTE CASSINO – POMPEJE – NEAPOL – SAN GIOVANNI ROTONDO – ŚWIEBODZIN – ZARAŃSKO

TERMIN: 10-18.06.2023

DZIEŃ 1

Wspólna Msza Święta i wyjazd w godzinach porannych na pielgrzymkę, przejazd przez Polskę. Dalsza podróż do hotelu w Hodoninie (Czechy). Obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

DZIEŃ 2

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w dalszą drogę. Przyjazd do Wenecji w godzinach popołudniowych, rejs łódkami do centrum miasta, Msza Święta, krótkie zwiedzanie, przejazd do hotelu, wspólna obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Asyżu. Wizyta w Bazylice Matki Bożej Anielskiej, Msza Święta, chwila zadumy w Porcjunkuli. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta, następnie czas wolny w miasteczku i krótki spacer przez centrum odwiedzimy Piazza Comune z portykiem świątyni Minerwy i kościół św. Klary. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, przejazd do Rzymu. Wspólna Msza Św. w Bazylice Św. Pawła za Murami, przejazd do Watykanu, zwiedzanie Muzeów Watykańskich, Bazylika św. Piotra, wizyta na Grobie Świętego Jana Pawła II, czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd autokarem w druga część miasta gdzie zobaczymy Schody Hiszpańskie i Fontannę di Trevi. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rzymu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Pompejów. Przejazd do Monte Cassino. Chwila zadumy i modlitwa na Polskim Cmentarzu Wojennym. Wizyta w Papieskim Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, Msza Święta, pobyt w Sanktuarium następnie przejazd do Neapolu. Krótkie zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie,

Przejazd do San Giovanni Rotondo, wspólna Msza Święta i zwiedzanie Sanktuarium z przewodnikiem: m.in. zabudowania klasztorne, Kościół i Bazylika Matki Bożej Łaskawej, Grób, Kościół Ojca Pio, Droga Krzyżowa, Dom Ulgi w Cierpieniu. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie, wyjazd w dalszą podróż.

Przejazd do hotelu w Hodoninie zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski. Tego dnia obiad we własnym zakresie.  Wspólna Msza Święta w Świebodzinie. Czas wolny przy pomniku Chrystusa Zbawiciela. Przyjazd do Zarańska w godzinach wieczornych/ nocnych.

KOSZT WYJAZDU:

Koszt wyjazdu jest uzależniony od liczby uczestników:

– 1620 zł + 350 Euro przy minimum 50 osobach pełnopłatnych, max 51.

– 1700 zł + 355 Euro przy minimum 47 osobach pełnopłatnych, max 51.

– 1760 zł +  360 Euro przy minimum 45 osobach pełnopłatnych, max 51.

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest