OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13 sierpnia 2023 r. – 19. Niedziela Zwykła

 1. Pozdrawiam Parafian i Gości.
 2. Życząc wszystkim udanych wakacji i urlopów serdecznie proszę – pamiętajmy podczas wakacji o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej 😊. Opuszczanie niedzielnej lub świątecznej Eucharystii z lenistwa jest ciężkim grzechem przeciwko miłości Pana Boga. Proszę o przypomnienie o Mszy Świętej niedzielnej i regularnej Spowiedzi Świętej również dzieciom i młodzieży 😊.
 3. Msze Święte w tym tygodniu:
  • w poniedziałek Msza Święta o godz. 9.00,
  • we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze Święte wg porządku niedzielnego: godz. 9.00 Zarańsko, godz. 10.30 Żółte, godz. 11.45 Nętno,
  • od środy do piątku nie ma Mszy Świętej,
  • w sobotę Msza Święta o godz. 18.00,
  • sobotnia Msza Święta wieczorna jest już z niedzieli,
  • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 4. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Boskiej Zielnej. Przypominam, że jest to jedno z tzw. świąt nakazanych – każdy katolik ma w tym dniu obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej oraz powstrzymania się od prac niekoniecznych, podobnie jak w każdą niedzielę. Msze Święte w tym dniu – wg porządku niedzielnego: o godz. 9.00 w Zarańsku, o godz. 10.30 w Żółtem, o godz. 11.45 w Nętnie. Na zakończenie każdej Mszy Świętej zostaną poświęcone zioła i kwiaty.
 5. We wtorek 15 sierpnia po Mszach Świętych będzie można złożyć do puszki dobrowolne ofiary na pomoc dla powodzian w Słowenii. Ofiary poprzez Caritas trafią do najbardziej poszkodowanych. Bóg zapłać!
 6. We wtorek 15 sierpnia Ks. Biskup Zbigniew Zieliński zaprasza do Koszalina do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górę Chełmską na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin. O godz. 11.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa, o godz. 12.00 będzie sprawowana Eucharystia, po której nastąpi dalsza część świętowania – piknik rodzinny.
 7. Taca z przyszłej, trzeciej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na inwestycje w Parafii. Bóg zapłać!
 8. Poszukuję osoby, która chciałaby zrobić dobry uczynek i zająć się prowadzeniem kroniki parafialnej. Osoby chętne proszę o kontakt.
 9. Ponawiam zaproszenie na trzydniową pielgrzymkę autokarową. Trasa pielgrzymki: Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Święta Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko. Termin: 28 – 30 września 2023 r. (czwartek – sobota). Koszt: 790 zł. Zapisy do 17 września u Ks. Proboszcza osobiście lub telefonicznie pod nr parafialnym 576 248 870. Zapraszam 😊.
 10. Planowane wyjazdy na przedstawienia operowe w tym roku: 18 listopada (sobota) do Opery na Zamku w Szczecinie na przedstawienie „Madame Butterfly” Pucciniego; 2 grudnia (sobota) do Teatru Wielkiego w Poznaniu na przedstawienie „Otello” Verdiego. Nasza Parafia ma zarezerwowane bardzo dobre miejsca – po 50 biletów na każde przedstawienie. Chętnych zapraszam, by już teraz zarezerwowali sobie czas. O szczegółach powiadomię po wakacjach.
 11. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Janinie Kościukiewicz oraz P. Janinie Korzeniewskiej. O posprzątanie kościoła w Zarańsku przed niedzielą serdecznie proszę P. Medarda Chylińskiego oraz P. Mariana Wichowskiego. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (po 30 zł).
 12. Na prośbę wielu Parafian z Zarańska do sprzątania będę wyczytywał wszystkich bez wyjątku, nie omijając nikogo. Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie może posprzątać kościoła, zachęcam aby poprosić o pomoc dzieci/wnuki. Jeśli i to jest niemożliwe – są dwie osoby, które za niewielką odpłatnością są gotowe zastąpić w dyżurze. Mam nadzieję, że posprzątanie swojego kościoła raz na półtora roku nie będzie dla nikogo zbyt wielkim obciążeniem. Liczę na zrozumienie ze strony Parafian 😊.
 13. Serdecznie dziękuję P. Michałowi Kozłowskiemu za skoszenie trawy wokół kościoła w Zarańsku.
 14. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne i konta remontowe poszczególnych kościołów.

Konto ogólne naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050
Konto remontowe kościoła w Rydzewie: 54 8577 1015 2604 6789 2000 0010
Konto remontowe kościoła w Dołgiem: 96 8577 1015 2604 6789 2000 0030
Konto remontowe kościoła w Nętnie: 75 8577 1015 2604 6789 2000 0020

 1. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to +48 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 2. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli i całego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże! ks. Adam Saks – proboszcz tel. +48 576 248 870

Program pielgrzymki:
Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Św Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko

Dzień 1
Wyjazd z Zarańska w godzinach porannych. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. Pałac Branickich, Rynek Kościuszki. W godzinach popołudniowych przejazd do Sokółki. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Następnie wspólne przyjęcie z degustacja lokalnych (pitnych) wyrobów. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do Augustowa. Wspólna Msza Święta w Sanktuarium w Studziennicznej. Przejazd do Wilna. Spotkanie z przewodnikiem i wspólne zwiedzanie: Kościół św. Teresy z kaplicą Matki Miłosierdzia w Ostrej Bramie, Zaułek Literacki z muzeum i pomnikiem A. Mickiewicza /3 Euro/os/ Katedra Wileńska, Pomnik Gedymina i inne zabytki Starówki Wileńskiej, cmentarz na Rossie (znajduje się tu grób Matki i Serce Marszałka J. Piłsudskiego). Przejazd do hotelu w Reszlu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w Św. Lipce. W programie Msza Święta oraz koncert organowy. Następnie przejazd do Gietrzwałdu- jedyne w Polsce miejsce objawień Matki Bożej zatwierdzone przez Kościół. Czas wolny na indywidualną modlitwę oraz wspólne ognisko. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Zarańska w godzinach wieczornych/ nocnych.

Termin: 28 – 30 września 2023 r. (czw – sob.)
Koszt pielgrzymki: 790 zł/ osoba
Zapisy: ks. Adam Saks, tel. parafialny 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest