OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14 listopada 2021 r. – 33. Niedziela Zwykła

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.

2. Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,

– od wtorku do soboty Msze Święte w Zarańsku o godz. 17.00,

– sobotnia Msza św. wieczorna jest już z niedzieli,

– okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.

3. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych – w dzisiejszą niedzielę 14 listopada we wszystkich kościołach Parafii.

4. Zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie (dla chrześcijan prześladowanych za wiarę) – w dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych. Bóg zapłać!

5. Msze Święte w dni powszednie od najbliższego wtorku będą odprawiane o godz. 17.00.

6. Wypominki będą czytane w następujące dni: w Zarańsku w każdą niedzielę o godz. 8.30 oraz od wtorku do soboty o godz. 16.30 (pół godziny przed Mszą Świętą); w Żółtem oraz w Nętnie – w każdą niedzielę listopada podczas Mszy Świętej. Zapraszam do modlitwy za naszych Zmarłych.

7. Zapraszam na lekcje języka włoskiego. Pierwsza lekcja w najbliższy wtorek 16 listopada o godz. 17.45 na plebanii. W internecie należy zaopatrzyć się w podręcznik pt.: „Włoski w cztery tygodnie. Kurs podstawowy”, wydawnictwo REA.

8. Bóg zapłać za ofiary na nowe korony dla figury Matki Bożej Skrzatuskiej. W zeszłym tygodniu zebrano w naszej Parafii na ten cel 314 zł. Pieniądze przesłałem do Sanktuarium w Skrzatuszu.

9. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – w przyszłym tygodniu po Mszach Świętych będzie można złożyć do puszki dobrowolną ofiarę na pomoc humanitarną dla migrantów. Bóg zapłać!

10. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Chylińskiemu i P. Michalskiej (w Nętnie – P. Marchel). O posprzątanie kościoła w Zarańsku w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Wichowskiego i P. Kałat  (w Nętnie – P. Magdę Czarnecką). Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł). Dziękuję Pani Maryli za ułożenie kwiatów.

11. Przy wyjściu z kościoła można się zaopatrzyć w Gościa Niedzielnego – zachęcam do lektury prasy katolickiej.

12. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

13. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Ofiary wpłacane na konto Parafii z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego” można sobie odliczyć od podatku. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.

14. Burmistrz Drawska Pomorskiego zwołuje zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa Zarańsko, które odbędzie się 17 listopada 2021 (środa). I termin: godz. 18.00; II termin: godz. 18.30 w świetlicy wiejskiej w Zarańsku. Zebranie ma na celu przeprowadzenie konsultacji w sprawie granic administracyjnych gminy Drawsko Pomorskie.

15. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest