OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15 maja 2022 r. – 5. Niedziela Wielkanocna

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.
 • W dzisiejszą niedzielę 15 maja odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej. W tym dniu będzie inny plan Mszy Świętych: o godz. 8.00 Zarańsko, o godz. 9.00 Żółte, o godz. 10.00 Nętno, o godz. 12.00 I Komunia Święta w Zarańsku. Zachęcam, aby Mszę Świętą Pierwszokomunijną pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych i ich gości.
 • Zgodnie z naszą umową – taca z dzisiejszej, trzeciej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na inwestycje w Parafii. Przed nami dokończenie elewacji domu parafialnego oraz kupno gongu do kościoła w Żółtem, jak również gongu i dzwonków do kościoła w Nętnie. Przedwczoraj zakupiłem mikrofon bezprzewodowy do kościoła parafialnego w Zarańsku. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na te cele!
 • Msze święte:
 • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
 • od wtorku do soboty w Zarańsku o godz. 18.00,
 • sobotnia Msza święta jest już z niedzieli,
 • okazja do Spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą.
 • Trwa maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w Zarańsku – pół godziny przed Mszą Świętą w niedzielę i dni powszednie. Dzieci i młodzież zapraszam na majowe w środy i piątki o 17.30. Dzieci na każdym nabożeństwie otrzymają specjalną naklejkę, a jeśli ktoś zbierze wszystkie naklejki, otrzyma nagrodę-niespodziankę. Zachęcam aby w pozostałych miejscowościach Parafii gromadzić się na nabożeństwa majowe w kościołach lub przy krzyżach.
 • Kolejna lekcja języka włoskiego – we wtorek o godz. 19.00
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w każdy czwartek od godz. 17.00.
 • W najbliższą sobotę wszyscy kandydaci do bierzmowania z klas I średnich oraz starsi gromadzą się obowiązkowo na Mszy Świętej o godz. 18.00. Na tę Mszę Świętą zapraszam również rodziny i świadków. Podczas Mszy Świętej zostaną wręczone krzyże, a po Mszy Świętej odbędzie się próba przed bierzmowaniem.
 • W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 w Zarańsku odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Próby przed Rocznicą w środę i piątek o godz. 19.00. Na próby zapraszam dzieci z klasy czwartej wraz z rodzicem/opiekunem.
 • Gość Niedzielny jest dostępny przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do lektury!
 • Za posprzątanie i piękne udekorowanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.  
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest