OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16 października 2022 r. – 29. Niedziela Zwykła

• Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.
  • Dziś Dzień Papieski – przypominamy osobę i nauczanie św. Jana Pawła II, a po Mszach Świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na stypendia dla zdolnej i ubogiej młodzieży.
  • Taca z dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na inwestycje  parafialne. Bóg zapłać!
  • W dzisiejszą niedzielę (16 października) w kinie „Drawa” w Drawsku Pomorskim o godz. 15.45 będzie wyświetlany film pt. „Medjugorje”. Warto go obejrzeć – zachęcam!
  • Msze święte w tygodniu:
  • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
  • od wtorku do piątku Msza Święta w Zarańsku o godz. 17.00 (różaniec 16.30),
  • w sobotę Msza Święta wyjątkowo o godz. 18.00 (różaniec o 17.30),
  • sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli,
  • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą świętą.
  • We wtorek w liturgii Kościoła obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty, w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II.
  •  Kolejna lekcja języka włoskiego – we wtorek po Mszy Świętej, czyli o godz. 17.45.
  • W piątek po Mszy Świętej o godz. 17.00 serdecznie zapraszam Członkinie i Członków Żywego Różańca na spotkanie, które odbędzie się na plebanii. Przewidziana kawa i coś do kawy 😊.
  • Taca z przyszłej niedzieli wspomoże cele misyjne Kościoła. Bóg zapłać!
  • Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych w Zarańsku – od wtorku do piątku codziennie o godz. 16.30, w sobotę wyjątkowo o godz. 17.30., w niedzielę o godz. 8.30. Nabożeństwa dla dzieci i młodzieży w Zarańsku – we wtorek, czwartek i piątek o godz. 16.00 (1 dziesiątka różańca). Będę również raz w tygodniu na różańcu w kościołach filialnych: w Żółtem w środę o godz. 17.30, w Nętnie w czwartek o godz. 18.00. Po różańcu w kościołach filialnych udzielę Komunii Świętej. Dzieci i młodzież we wszystkich kościołach otrzymują plansze i naklejki.
  • Serdecznie dziękuję P. Michałowi Kozłowskiemu za pomoc w kościele w Zarańsku.
  • Na stole przy wyjściu z kościoła są do wzięcia wypominki. Zachęcam, by zanieść je również osobom, które ze względu na stan zdrowia nie mogą samodzielnie dotrzeć do kościoła.
  • W dniach 28-29 października (piątek-sobota) nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt 220 zł (w cenie jest przejazd, nocleg w Domu Pielgrzyma w pokoju 4 – osobowym oraz śniadanie w sobotę). Wpłata do 23 października. Zapraszam do zapisywania się po Mszy Świętej lub telefonicznie.
  • Bardzo proszę Rodziców o dopilnowanie, aby Dzieci i Młodzież zostały zapisane na lekcje religii w szkołach, oraz aby sumiennie uczęszczały na te lekcje.
  • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku w ostatnią sobotę serdecznie dziękuję P. Anicie Drećko oraz P. Jerzemu Wawrzyniakowi. O posprzątanie w najbliższą sobotę serdecznie proszę P. Annę Grzelak oraz P. Elżbietę Mrówczyńską. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
  • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!