OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 kwietnia 2022 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.
 • Msze Święte:

* w dzisiejszą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 – Rezurekcja (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno), nie ma dziś Mszy świętej o godz. 9.00,

* w Poniedziałek Wielkanocny – Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych – wg porządku niedzielnego czyli 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte) i 11.45 (Nętno),

* we wtorek Msza Święta pogrzebowa w Nętnie o godz. 12.00 (+Łukasz Chudzik),

* od środy do soboty w Zarańsku o godz. 18.00 (sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli),

* okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.

 • W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszam.
 • W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę o godz. 16.30 próba dzieci pierwszokomunijnych, o 19.00 próba kandydatów do bierzmowania z klasy I średniej i starszych. Obecność obowiązkowa.
 • Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kto w tym dniu przystąpi do Komunii Świętej (jeśli trzeba, poprzedzonej spowiedzią), dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. O godz. 15.00 w kościele w Zarańsku – Godzina Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 • W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na cele charytatywne Caritas. Bóg zapłać!
 • Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do Świąt Wielkanocnych: Panu Organiście Wojciechowi Barei za prowadzenie muzyczne, Panu Witoldowi Kuczyńskiemu wraz z synem Andrzejem za przygotowanie ciemnicy i Bożego Grobu, Panu Wojciechowi Styburskiemu i Pani Monice Roszak za przygotowanie elementów dekoracji, Pani Maryli Kozłowskiej za przygotowanie pięknej oprawy kwiatowej i dekorowanie kościoła, Panu Michałowi Kozłowskiemu za wieloraką pomoc w przygotowaniach, Lektorkom i Lektorom za piękne czytanie Słowa Bożego, Ministrantom za solidną służbę przy ołtarzu, wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę i składane ofiary – Bóg zapłać!
 • Gość Niedzielny jest dostępny przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do lektury!
 • Taca z dzisiejszej niedzieli (trzecia niedziela miesiąca), wg naszych wcześniejszych ustaleń, będzie przeznaczona na niezbędne inwestycje i zakupy do kościołów naszej Parafii. Bóg zapłać!
 • Mam serdeczną prośbę do Parafian i Ludzi Dobrej Woli – proszę o ofiarowanie 1% Waszych podatków na naszą Parafię. Was to nic nie będzie kosztować, a dla Parafii będzie to pomoc w realizacji remontów (2 kościoły w remoncie, 1 kościół nadający się do remontu, elewacja domu parafialnego) i wielu przedsięwzięć służących ludziom. W rozliczeniu podatkowym należy podać następujące dane: nr KRS 0000475218, cel szczegółowy: PARAFIA ZARAŃSKO. Bóg zapłać!
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – niech Chrystus chwalebnie zmartwychwstały rozproszy ciemności naszych serc; Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest