OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 CZERWCA 2022 R. – 12. NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.
 • W zeszły czwartek odbyły się uroczystości Bożego Ciała. Serdecznie dziękuję Budowniczym ołtarzy, Panu Organiście Wojciechowi, Ministrantom i Lektorom, Służbie liturgicznej, Osobom niosącymi sztandary, feretrony, krzyż, baldachim, nagłośnienie, Panom którzy mnie asekurowali podczas procesji, Żywemu Różańcowi i Paniom które ustroiły krzyże przy kościele, przy drodze i przy blokach oraz wymieniły wstążki przy sztandarach i przy krzyżach, Dzieciom Pierwszokomunijnym i Rocznicowym za sypanie kwiatków wraz z Rodzicami, Panom którzy dostarczyli brzózki, Panom którzy skosili trawę przy kościele, Osobom które zrobiły zdjęcia, wszystkim którzy udekorowali okna symbolami religijnymi, wszystkim Parafianom i Gościom tak licznie przybyłym na Msze święte i na procesje w kościołach naszej Parafii za wspólną modlitwę, Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym – wszystkim za wszystko – wielkie Bóg zapłać!!! 😊 😊 😊
 • Taca z dzisiejszej, trzeciej niedzieli miesiąca (19 czerwca), będzie przeznaczona na inwestycje w kościołach naszej Parafii. Bóg zapłać!
 • Msze święte:
 • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
 • od wtorku do piątku w Zarańsku w dni powszednie o godz. 18.00,
 • w sobotę Msza Święta wyjątkowo o godz. 20.00 (z powodu wyjazdu parafialnego na obchody 50-lecia Diecezji), sobotnia Msza święta jest już z niedzieli,
 • okazja do Spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą.
 • Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w niedzielę o godz. 8.30, w dni powszednie za wyjątkiem poniedziałku o godz. 17.30 (połączone z Oktawą Bożego Ciała).
 • Lekcja języka włoskiego (ostatnia przed wakacjami) – we wtorek o godz. 18.45.
 • W czwartek o godz. 17.30 zakończenie Oktawy Bożego Ciała, a podczas Mszy Świętej – błogosławieństwo wianków. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 • Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – w czwartek po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszam 😊
 • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 18.00. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę 25 czerwca jedziemy do Koszalina na obchody 50-lecia Diecezji. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 30 zł (można zapisać się dziś i zapłacić dopiero w autobusie). Zapraszam na wyjazd Młodzież bierzmowaną oraz Kandydatów z kl. 7 i 8, jak również Dzieci pod opieką dorosłego opiekuna. Zachęcam, by zabrać ze sobą kanapki, napoje a szczególnie wodę oraz nakrycie głowy i leki (jeśli jakieś przyjmujemy). Autokar zabierze nas z przystanków autobusowych w następującej kolejności: 6.45 Zarańsko, 6.50 Żółte, 6.55 Rydzewo, 7.00 Nętno. Powrót przewidziany na godz. 18.30. Po drodze do Koszalina przewidziany postój w kultowym barze 😊.
 • Z powodu wyjazdu parafialnego sobotnia Msza Święta zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 20.00. Proszę wziąć tę zmianę pod uwagę.
 • W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych podziękujemy Panu Bogu za mijający rok szkolny i katechetyczny 2021/2022. Zapraszam Dzieci, Młodzież i Rodziców.
 • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Annie Dempniak i P. Teresie Gryzel. O posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Małgorzatę Zadrożną i P. Bożenę Gudełajtis. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest