OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 stycznia 2022 r. – 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.

2. Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,

– we wtorek, środę, piątek i sobotę w Zarańsku o godz. 17.00 (sobotnia Msza Święta wieczorna jest już z niedzieli),

– w czwartek 6 stycznia (Trzech Króli) Msze Święte wg porządku niedzielnego.

3. Okazja do Spowiedzi Świętej – pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

4. W czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to jedno z tzw. świąt nakazanych – każdy katolik ma w tym dniu obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Msze Święte w naszej Parafii wg porządku niedzielnego (9.00 – Zarańsko, 10.30 – Żółte, 11.45 – Nętno). Taca z czwartku przeznaczona będzie na cele misyjne. W tym dniu zostaną poświęcone kreda, kadzidło i woda.

5. Rozpoczyna się okres kolędy – wizyty duszpasterskiej. W tym roku, ze względu na stan epidemii, będzie ona miała następujący przebieg:

* najpierw w kościołach zaproszę na Msze Święte „kolędowe” te osoby, które ze względu na epidemię obawiają się odwiedzin w domu,

* następnie osoby, które chcą przyjąć kapłana osobiście w swoim domu – niech zapiszą się na listę (nazwisko, adres, nr telefonu), odwiedzę te osoby po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty.

6. Msze Święte „kolędowe” w tym tygodniu:

* wtorek godz. 17.00 – Zarańsko „Wieś”

* środa godz. 17.00 – Zarańsko „Kolejowa” oraz budynki nad jeziorem nr 21 i 22

* piątek godz. 17.00 – Zarańsko nr 35, 36, 37, 38.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej – od 16.30. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: godz. 8.30 – 11.00 Zarańsko (w kolejności „Kolejowa”, 35 – 38), następnie w godz. 11.30 – 15.00 Dołgie, Przytoń, Rydzewo, Nętno, Lasocin.

8. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Mieszkowskiej i P. Szubert (w Nętnie – P. Sowińskiej). O posprzątanie kościoła w Zarańsku w przyszłym tygodniu serdecznie proszę Nowożeńców (w Nętnie – P. Bloch). Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty i dekoracje do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł).  

9. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

10. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.

11. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest