OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20 listopada 2022 r. – Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.  
 • Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Bóg zapłać!
 • Msze święte w tym tygodniu:
 • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
 • od wtorku do soboty Msza Święta w Zarańsku o godz. 17.00,
 • sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli,
 • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 • Kolejna lekcja języka włoskiego – we wtorek o godz. 18.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.
 • Młodzieżowy wieczór filmowy – w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Zapraszam chętną Młodzież.
 • Zaproszenie Ks. Biskupa:

Drodzy Diecezjanie, 

Serdecznie zapraszam na uroczystą Mszę św. inaugurującą peregrynację Skrzatuskiej Piety w parafiach naszej diecezji. O tym duchowym dziele, które podejmujemy w naszej diecezji, napisałem do Was w liście, który zostanie odczytany w I Niedzielę Adwentu. Msza św. zostanie odprawiona w sobotę 26 listopada br. o godz. 12:00 w bazylice skrzatuskiej. Całość będzie transmitowana przez Dobre Media. Zapraszam, Wasz Biskup Edward Dajczak. 

 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Dzieci i Młodzież niech już w tym tygodniu postarają się o przygotowanie lampionów na Roraty. Dorosłych proszę o przygotowanie w kościołach wieńców adwentowych. Plan odprawiania Rorat podam w przyszłą niedzielę.
 • Adwentowe Czuwanie Młodzieży z Ks. Biskupem odbędzie się 2 grudnia (piątek) w Świdwinie o godz. 19.00. Zapraszam Młodzież i wszystkich chętnych. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7, 8 i 1 średniej proszę, aby potraktowali to spotkanie jako obowiązkową część przygotowań do sakramentu bierzmowania. Autokar odjedzie z przystanków w następującym porządku: 17.45 Zarańsko, 17.50 Żółte, 17.55 Rydzewo, 18.00 Nętno.
 • W zeszłą niedzielę po Mszach Świętych zebrano do puszki na Pomoc Kościołowi w Potrzebie 630,38 zł. Pieniądze przesłałem na wskazany cel. Dziękuję Parafianom za ofiarność – Bóg zapłać!
 • Trwają prace przy kościołach w Rydzewie oraz w Dołgiem. Parafian z Dołgiego bardzo proszę, aby wznowili między sobą regularną zbiórkę na cele remontowe Waszego kościoła. Podobnie do wznowienia zbiórki zachęcam Parafian z Nętna, ponieważ po zakończeniu remontu w Rydzewie weźmiemy się za Nętno. Jest jeszcze trochę czasu – warto już teraz powoli regularnie składać się na ten cel u wybranych przez Was osób.   
 • Wypominki są czytane w dni powszednie oraz w niedziele listopada na zakończenie Mszy Świętych – aż do rozpoczęcia Adwentu. Ostatni raz wypominki będą odczytane w piątek 25 listopada w Zarańsku.
 • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku w ostatnią sobotę serdecznie dziękuję P. Ewie Karow oraz P. Jadwidze Stoszek. O posprzątanie w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Annę Frąckowiak i P. Teresę Kuczyńską. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
 • Wszystkie miejsca na pielgrzymkę do Włoch w dniach 10-18 czerwca 2023 zostały zajęte w przeciągu dwóch dni. Dziękuję za tak liczny odzew. Można zapisywać się na listę rezerwową.
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta ogólnego naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest