OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20 marca 2022 r. – 3. Niedziela Wielkiego Postu

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.

2. W zeszłą niedzielę zebraliśmy w naszej Parafii do puszki na Krajowy Fundusz Misyjny 319 zł. Przekazałem Wasze ofiary na wskazany cel. Bóg zapłać!

3. Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,

– od wtorku do soboty Msze św. o godz. 17.00 (sobotnia Msza św. jest już z niedzieli).

4. Okazja do Spowiedzi Świętej – przed każdą Mszą Świętą.

5. Kolejna lekcja języka włoskiego – we wtorek o godz. 17.45.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.

7. Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci pierwszokomunijnych – w najbliższy czwartek 24 marca o godz. 18.00 na plebanii. Zapraszam!

8. Droga Krzyżowa w piątki: w Zarańsku o godz. 16.30, w Żółtem o godz. 18.00, w Nętnie o godz. 18.45; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Zarańsku o godz. 16.00 – zapraszam!

9. W najbliższy piątek, z racji przypadającej w tym dniu Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszam na Mszę Świętą na godz. 17.00 – podczas Mszy Świętej będzie można przystąpić do dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Również podczas Mszy Świętej, w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz naszym Ks. Biskupem Edwardem Dajczakiem i wszystkimi biskupami świata oraz całym Kościołem, odmówimy akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

10. Spotkanie filmowe dla chętnej Młodzieży – w sobotę po Mszy Świętej (tj. około godz. 18.00) na plebanii – zapraszam!

11. Gość Niedzielny jest dostępny przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do lektury! Można się również zaopatrzyć w paschaliki – świece na stół wielkanocny (cena 8 zł).

12. Proszę i zachęcam Parafian z Dołgiego, Rydzewa oraz Nętna do kontynuowania zbiórek na cele remontowe kościołów w tych miejscowościach. Nie jestem pewny, czy w tym roku otrzymamy dotacje (wnioski są złożone), zatem jeśli chcemy aby prace były kontynuowane, należy zbierać środki własne. Jeśli z Waszej strony jest wola kontynuacji remontów, proszę aby wyżej wymienione miejscowości wyznaczyły spośród siebie osoby, które zajmą się koordynacją zbiórek. Ja ze swej strony będę tym osobom przekazywał co jakiś czas wydruki z kont remontowych, aby lokalna społeczność była pewna, że ksiądz wydaje Wasze pieniądze na cele, na które zostały one zebrane.  

13. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Maryli Kozłowskiej i Teresie Kozłowskiej. O posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Katarzynę Dziak i P. Natalię Kowalską. Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty i dekoracje do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł).

14. Mam serdeczną prośbę do Parafian i Ludzi Dobrej Woli – proszę o ofiarowanie 1% Waszych podatków na naszą Parafię. Was to nic nie będzie kosztować, a dla Parafii będzie to pomoc w realizacji remontów (2 kościoły w remoncie, 1 kościół nadający się do remontu, elewacja domu parafialnego) i wielu przedsięwzięć służących ludziom. W rozliczeniu podatkowym należy podać następujące dane: nr KRS 0000475218, cel szczegółowy: PARAFIA ZARAŃSKO. Bóg zapłać!

15. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

16. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.

17. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Łukasz Hofman, zam. w Zarańsku

Izabela Gajo, zam. w Zarańsku, zapowiedź I

18. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest