OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21 listopada 2021 r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.

2. Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,

– od wtorku do soboty Msze Święte w Zarańsku o godz. 17.00,

– sobotnia Msza św. wieczorna jest już z niedzieli,

– okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.

3. Msze Święte w dni powszednie są odprawiane o godz. 17.00.

4. Wypominki będą czytane w następujące dni: w Zarańsku w każdą niedzielę o godz. 8.30 oraz od wtorku do soboty o godz. 16.30 (pół godziny przed Mszą Świętą); w Żółtem oraz w Nętnie – w każdą niedzielę listopada podczas Mszy Świętej. Zapraszam do modlitwy za naszych Zmarłych.

5. Zapraszam na lekcje języka włoskiego. Pierwsza lekcja w najbliższy wtorek 23 listopada o godz. 17.45 na plebanii. W internecie należy zaopatrzyć się w podręcznik pt.: „Włoski w cztery tygodnie. Kurs podstawowy”, wydawnictwo REA.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zachęcam, aby już w tym tygodniu przygotować lampiony na roraty oraz wieńce i dekoracje adwentowe.

8. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – dziś po Mszach Świętych będzie można złożyć do puszki dobrowolną ofiarę na pomoc humanitarną dla migrantów. Bóg zapłać!

9. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Wichowskiego i P. Kałat  (w Nętnie – P. Magdzie Czarneckiej). O posprzątanie kościoła w Zarańsku w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Sokołowską i P. Lipińską (w Nętnie – P. Halaba). Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł). Dziękuję Pani Maryli za ułożenie kwiatów.

10. Przy wyjściu z kościoła można się zaopatrzyć w Gościa Niedzielnego (dziś jako dodatek płyta z filmem o nowym polskim Błogosławionym – Bł. Ks. Jan Macha) – zachęcam do lektury prasy katolickiej. Od przyszłego tygodnia będzie można się również zaopatrzyć w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatki wigilijne.

11. W zeszłym tygodniu zebrano w naszej Parafii do puszki 338,55 zł na pomoc dla Kościoła w Libanie. Pieniądze przesłałem na wskazany cel. Bóg zapłać!

12. Dziękuję za modlitwę oraz wsparcie kulinarne podczas mojego niedawnego przeziębienia. Dzięki Panu Bogu i Wam, drodzy Parafianie, udało się tak szybko stanąć na nogi. Bóg zapłać!

13. Nasza Parafia organizuje wyjazd na przedstawienie baletowe „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Odbędzie się ono w czwartek 30 grudnia o godz. 11.00 Teatrze Wielkim w Poznaniu. Zapisy do 12 grudnia. Koszt 120 zł (uczniowie oraz emeryci i renciści 110 zł). W podanej cenie jest bilet na spektakl + przejazd autokarem.

14. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

15. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Ofiary wpłacane na konto Parafii z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego” można sobie odliczyć od podatku. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.

16. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!