OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23 lipca 2023 r. – 16. Niedziela Zwykła

 1. Pozdrawiam Parafian i Gości.
 2. Życząc wszystkim udanych wakacji i urlopów serdecznie proszę – pamiętajmy podczas wakacji o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej 😊. Opuszczanie niedzielnej lub świątecznej Eucharystii z lenistwa jest ciężkim grzechem przeciwko miłości Pana Boga. Proszę o przypomnienie o Mszy Świętej niedzielnej i regularnej Spowiedzi świętej również dzieciom i młodzieży 😊.
 3. Dziś 16. Niedziela Zwykła – w Kościele obchodzony jest także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wolność od przywiązania do grzechu) za nawiedzenie osoby starszej będącej w potrzebie np. ze względu na osamotnienie, chorobę czy też niepełnosprawność. Takie spotkanie może też mieć charakter wirtualny tj. odbyć się przy użyciu nowoczesnych środków komunikacji. Także same osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuszczać domu, mają również możliwość uzyskania odpustu, jeżeli zjednoczą się duchowo z liturgią sprawowaną w tym dniu, szczególnie Mszą papieską transmitowaną przez media, i ofiarują Bogu swe modlitwy i cierpienia.
 4. Msze Święte w tygodniu:
  • od poniedziałku do czwartku nie ma Mszy Świętej,
  • w piątek Msza Święta o godz. 18.00,
  • w sobotę Msza Święta o godz. 15.00 (Ślub) i o godz. 18.00,
  • sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli,
  • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 5. W dzisiejszą niedzielę 23 lipca, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, na zakończenie Mszy Świętych nastąpi błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Kierowcy otrzymają pamiątkowy obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa. Dobrowolne ofiary, składane przy tej okazji do puszki, zasilą fundusz ministrancki, przeznaczony na wyjazd wakacyjny ministrantów naszej Parafii. Bóg zapłać!
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecam artykuł pt. „Cedry Libanu i wierzby płaczące” – o Rodzinie św. Szarbela w Polsce, oraz artykuł pt. „Kardynałowie Kościoła Powszechnego” – o ostatnich nominacjach kardynalskich Papieża Franciszka.
 7. Poszukuję osoby, która chciałaby zrobić dobry uczynek i zająć się prowadzeniem kroniki parafialnej. Osoby chętne proszę o kontakt.
 8. Nasza Parafia wraz z Biurem Podróży Junior organizuje trzydniową pielgrzymkę autokarową. Trasa pielgrzymki: Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Święta Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko. Termin: 8 – 10 sierpnia 2023 r. (wt – czw). Koszt: 780 zł. Zapisy do 30 lipca u Ks. Proboszcza osobiście lub telefonicznie pod nr parafialnym 576 248 870. Przy wyjściu z kościoła można wziąć dokładny plan. Zapraszam 😊
 9. Za posprzątanie kościoła parafialnego oraz za kwiaty serdecznie dziękuję wczorajszym Jubilatom.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne i konta remontowe poszczególnych kościołów.

Konto ogólne naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050
Konto remontowe kościoła w Rydzewie: 54 8577 1015 2604 6789 2000 0010
Konto remontowe kościoła w Dołgiem: 96 8577 1015 2604 6789 2000 0030
Konto remontowe kościoła w Nętnie: 75 8577 1015 2604 6789 2000 0020

 1. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to +48 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 2. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli i całego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże! ks. Adam Saks – proboszcz
  tel. +48 576 248 870

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
*Mateusz Zbigniew Godlewski, kawaler, zam. w Rydzewie,
Parafia św. Stanisława B. i M. w Zarańsku,
*Karolina Patrycja Kamińska, panna, zam. w Rydzewie,
Parafia św. Stanisława B. i M. w Zarańsku.
ZAPOWIEDŹ III

Program pielgrzymki:
Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Święta Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko

Dzień 1
Wyjazd z Zarańska w godzinach porannych. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. Pałac Branickich, Rynek Kościuszki. W godzinach popołudniowych przejazd do Sokółki. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Następnie wspólne przyjęcie z degustacja lokalnych (pitnych) wyrobów. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do Augustowa. Wspólna Msza Święta w Sanktuarium w Studziennicznej. Przejazd do Wilna. Spotkanie z przewodnikiem i wspólne zwiedzanie: Kościół św. Teresy z kaplicą Matki Miłosierdzia w Ostrej Bramie, Zaułek Literacki z muzeum i pomnikiem A. Mickiewicza /3 Euro/os/ Katedra Wileńska, Pomnik Gedymina i inne zabytki Starówki Wileńskiej, cmentarz na Rossie (znajduje się tu grób Matki i Serce Marszałka J. Piłsudskiego). Przejazd do hotelu w Reszlu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w Św. Lipce. W programie Msza Święta oraz koncert organowy. Następnie przejazd do Gietrzwałdu- jedyne w Polsce miejsce objawień Matki Bożej zatwierdzone przez Kościół. Czas wolny na indywidualną modlitwę oraz wspólne ognisko. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Zarańska w godzinach wieczornych/ nocnych.

Koszt pielgrzymki: 780 zł/ osoba

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest