OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24 grudnia 2023 r. – 4. Niedziela Adwentu

 1. Pozdrawiam serdecznie Parafian i Gości.
 2. Dziękuję za udział w Roratach oraz za zaangażowanie w przeżycie tegorocznego Adwentu.
 3. Serdeczne podziękowanie:
  • Pani Sołtys Reginie Malec za załatwienie choinek,
  • Państwu Oli i Michałowi Łagom z Żółtego – za ofiarowanie choinek do kościołów naszej Parafii,
  • Panu Waldemarowi Dziakowi za przywiezienie choinek do kościoła w Zarańsku,
  • Panom Witoldowi Kuczyńskiemu i Marianowi Zbożnikowi za przygotowanie pięknej szopki w kościele parafialnym,
  • Państwu Joannie i Krzysztofowi Walerowiczom, Anecie i Adamowi Krancom, Maryli i Michałowi Kozłowskim, Pani Monice Roszak – za przygotowanie kościoła do Bożego Narodzenia,
  • Dzieciom i Młodzieży: Michałowi Walerowiczowi, Garielowi i Michałowi Roszakom, Kubie Krancowi, Ewelinie i Ani Steciak, Sandrze Iwańcio – za pomoc w przyniesieniu figurek do szopki oraz za przystrojenie choinek,
  • wszystkim Parafianom z kościołów filialnych za przygotowanie kościołów do Bożego Narodzenia – Bóg zapłać!
 4. Msze Święte w tym tygodniu:
  • w niedzielę 24 grudnia Pasterki: o godz. 21.00 w Zarańsku, o godz. 22.30 w Żółtem, o godz. 24.00 w Nętnie,
  • w poniedziałek 25 grudnia (Boże Narodzenie) i we wtorek 26 grudnia (2. Dzień Świąt) – porządek niedzielny, tzn. o godz. 9.00 w Zarańsku, o godz. 10.30 w Żółtem, o godz. 11.45 w Nętnie,
  • w środę i czwartek nie ma Mszy Świętej,
  • w piątek w Żółtem o godz. 12.30 (za +Katarzynę Woronę – Msza Święta pogrzebowa),
  • w sobotę o godz. 17.00 w Zarańsku,
  • sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli,
  • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 5. 25 % tacy z Pasterki wesprze Fundusz Ochrony Życia, natomiast taca z 2. Dnia Świąt wesprze kształcenie w Diecezji oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Bóg zapłać!
 6. Na najbliższy piątek 29 grudnia Ks. Biskup Zbigniew Zieliński udziela wszystkim Diecezjanom oraz osobom przebywającym na terenie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz pokutnego charakteru tego dnia. Jednocześnie Ks. Biskup zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka oraz do uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.
 7. W sobotę 30 grudnia po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszam Młodzież naszej Parafii na Młodzieżowy Wieczór Filmowy 😊.
 8. W przyszłą niedzielę podam plan wizyty duszpasterskiej – kolędy. Kolęda rozpocznie się po Nowym Roku.
 9. Nasza Parafia wraz z Biurem Podróży „Junior” organizuje pielgrzymkę autokarową na trasie Zarańsko-Medjugorje-Wodospad Kravica-Podbrdo-Mostar-Błagaj-Neum-Dubrownik-Trogir-Zarańsko. Program modlitewny połączony jest ze zwiedzaniem najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji, jak również z wypoczynkiem nad Adriatykiem. Termin: 22 – 31 lipca 2024 (10 dni, bez nocnych przejazdów). Koszt 2000 zł + 250 euro + 60 euro płatne w autokarze. Szczegóły i zapisy u ks. Proboszcza osobiście lub pod nr telefonu parafialnego 576 248 870. Zapraszamy!
 10. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Adamowi Zającowi oraz P. Albinowi Gajo. Bóg zapłać za składki na kwiaty/dekoracje przy okazji sprzątania (po 30 zł od każdej rodziny). O posprzątanie kościoła przed niedzielą serdecznie proszę P. Halinę Majczyk i P. Alinę Strugińską.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stole przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, wydanie świąteczne na dwa tygodnie, z ciekawą płytą, w cenie 15 zł.
 12. Serdecznie dziękuję Parafianom z Dołgiego za przekazaną ofiarę na remont kościoła w Dołgiem – 1675 zł. Pieniądze wpłaciłem na konto remontowe kościoła w Dołgiem. Bóg zapłać za tę wpłatę oraz za wpłaty indywidualne, dokonywane bezpośrednio na konto remontowe.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne i konta remontowe poszczególnych kościołów.

Konto ogólne naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050
Konto remontowe kościoła w Rydzewie: 54 8577 1015 2604 6789 2000 0010
Konto remontowe kościoła w Dołgiem: 96 8577 1015 2604 6789 2000 0030
Konto remontowe kościoła w Nętnie: 75 8577 1015 2604 6789 2000 0020

 1. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to +48 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 2. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości łask Bożych, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia; Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz
tel. +48 576 248 870

Do wieczności odeszła:
+Katarzyna Worona (pogrzeb w piątek 29 grudnia: o godz. 11.30 wystawienie ciała w kościele w Żółtem, o godz. 12.00 różaniec, o godz. 12.30 Msza Święta, następnie przejazd na Cmentarz w Drawsku Pomorskim i złożenie w grobie).

Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie …

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest