OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24 kwietnia 2022 r. – 2. Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.
 • Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kto w tym dniu przystąpi do Komunii Świętej (jeśli trzeba, poprzedzonej spowiedzią), dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Dziś o godz. 15.00 w kościele w Zarańsku – Godzina Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – zapraszam!
 • W dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na cele charytatywne Caritas. Bóg zapłać!
 • Msze święte:
 • w poniedziałek i wtorek nie ma Mszy świętej,
 • od środy do soboty w Zarańsku codziennie o godz. 18.00,
 • sobotnia Msza święta jest już z niedzieli,
 • okazja do Spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w każdy czwartek od godz. 17.00.
 • Kolejna lekcja języka włoskiego – w czwartek o godz. 18.45.
 • Spotkanie Kręgu Biblijnego – w piątek o godz. 18.45.
 • Próba dzieci pierwszokomunijnych – w sobotę o godz. 16.00, próba kandydatów do bierzmowania z klasy I średniej i starszychw sobotę o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w Zarańsku – w niedzielę o godz. 8.30 (pół godziny przed Eucharystią), w dni powszednie od wtorku do soboty o godz. 17.30. Dzieci i młodzież zapraszam na majowe we wtorki i czwartki o 17.30. Dzieci na każdym nabożeństwie otrzymają specjalną naklejkę, a jeśli ktoś zbierze wszystkie naklejki, otrzyma nagrodę-niespodziankę. Zachęcam aby w pozostałych miejscowościach Parafii gromadzić się na nabożeństwa majowe w kościołach lub przy krzyżach.
 • Za dwa tygodnie – w niedzielę 8 maja – przypada odpust parafialny ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W tym dniu będzie inny plan Mszy Świętych: o godz. 8.30 Żółte, o godz. 9.45 Nętno, o godz. 12.00 suma odpustowa w Zarańsku, którą odprawi i kazanie wygłosi Ks. Rafał Dresler z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Po sumie odpustowej – ognisko, grill i poczęstunek przy kościele.
 • W związku ze zbliżającym się odpustem mam serdeczną prośbę o pomoc w przygotowaniach. Na stole przy wyjściu z kościoła leży lista – zapraszam aby wpisać się, co kto może przygotować na odpust, aby to było nasze wspólne dzieło. Liczę na pomoc wszystkich Parafian, a szczególnie naszych drogich Gospodyń 😊.
 • Gość Niedzielny jest dostępny przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do lektury!
 • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku przed Wielkanocą serdecznie dziękuję Paniom: Justynie Zbożnik i Annie Zadrożnej. Za posprzątanie kościoła wczoraj serdecznie dziękuję Paniom: Emilii Bochniarz i Annie Gierczak. O posprzątanie w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Agnieszkę i Izabelę Gajo. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Mam serdeczną prośbę do Parafian i Ludzi Dobrej Woli – proszę o ofiarowanie 1% Waszych podatków na naszą Parafię. Was to nic nie będzie kosztować, a dla Parafii będzie to pomoc w realizacji remontów (2 kościoły w remoncie, 1 kościół nadający się do remontu, elewacja domu parafialnego) i wielu przedsięwzięć służących ludziom. W rozliczeniu podatkowym należy podać następujące dane: nr KRS 0000475218, cel szczegółowy: PARAFIA ZARAŃSKO. Bóg zapłać!
 • Do kontynuacji remontów kościołów wymagany jest wkład własny. Jeśli jest wola kontynuacji, proszę Parafian z Rydzewa, Dołgiego oraz Nętna o regularne zbieranie środków na remonty kościołów w tych miejscowościach. Parafianie z Rydzewa mogą swoje ofiary przynosić do P. Sowińskiej.
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest