OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24 września 2023r. – 25. Niedziela Zwykła

 1. Pozdrawiam serdecznie Parafian i Gości.
 2. Msze Święte w tym tygodniu w dni powszednie:
  • w poniedziałek i wtorek nie ma Mszy Świętej,
  • w środę w Zarańsku Msza Święta o godz. 18.00,
  • w czwartek, piątek i sobotę nie ma Mszy Świętej (z powodu wyjazdu na pielgrzymkę parafialną),
  • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 3. Jeśli ktoś chciałby się pozbyć zużytego i zepsutego sprzętu RTV/AGD (stare komputery, drukarki, telefony, monitory, telewizory, pralki, lodówki, i wszystkie inne sprzęty, które działają na prąd lub na baterie), można przywieźć i złożyć ten sprzęt na Stację Paliw Shell w Zarańsku, koło kontenerów Caritas na odzież. Ostateczny termin przywozu – najbliższy wtorek 26 września godz. 14.00. Sprzęt po tym terminie nie zostanie odebrany. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na cele misyjne Kościoła, a my będziemy mogli się pozbyć niepotrzebnych rzeczy. Dziękuję Panu Wojciechowi Kowalczykowi za udostępnienie miejsca.
 4. Sołtys i Rada Sołecka zwołują zebranie mieszkańców Sołectwa Zarańsko, które odbędzie się 26 września (wtorek) o godz. 16.00 w świetlicy. Na zebraniu będzie obecny również P. Burmistrz Drawska Pomorskiego.
 5. W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Pierwszy różaniec w Zarańsku w niedzielę o godz. 8.30 (przed Mszą Świętą). Zapraszam 😊.
 6. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony w naszej parafii w niedzielę 3 grudnia 2023 r. przy okazji wizytacji biskupiej. Przystąpi do niego młodzież z kl. 1 średniej oraz starsi, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament.
 7. Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 19 maja 2024 r. o godz. 12.00. Tydzień później – w niedzielę 26 maja o godz. 9.00 – odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej.
 8. Bardzo proszę, aby rodzice zadbali o chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci, do którego zobowiązali się przy Chrzcie Świętym swoich pociech. Ważnym wymiarem życia chrześcijańskiego, oprócz niedzielnej Mszy Świętej (to dotyczy również rodziców), jest uczęszczanie dzieci i młodzieży na lekcje religii. Proszę rodziców, aby zadbali o zapisanie swoich dzieci na lekcje religii w szkołach i placówkach oświatowych. Proszę również o przypomnienie dzieciom i młodzieży, a w szczególności dzieciom pierwszokomunijnym oraz kandydatom do bierzmowania z klasy 7, 8 i 1 średniej o Mszy Świętej niedzielnej oraz o comiesięcznych spotkaniach formacyjnych.
 9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na trzydniową pielgrzymkę autokarową. Trasa pielgrzymki: Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Święta Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko. Termin: 28 – 30 września 2023 r. (czwartek – sobota). Koszt: 790 zł. Zapisy u ks. proboszcza osobiście lub telefonicznie pod nr parafialnym 576 248 870. Zapraszam 😊.
 10. Wpłaty za pielgrzymkę (790 zł) można dokonać osobiście lub na konto parafialne nr 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050. W tytule wpłaty proszę wpisać imiona i nazwiska osób, za które jest dokonywana opłata. Proszę dokonać wpłaty do poniedziałku 25 września.
 11. Wyjazd pielgrzymki sprzed kościoła w Zarańsku w czwartek 28 września o godz. 5.00. Proszę o przybycie do godz. 4.45.
 12. Planowany wyjazd na przedstawienie operowe w tym roku: 18 listopada (sobota) do Opery na Zamku w Szczecinie na przedstawienie „Madame Butterfly” Pucciniego. Zapraszam do zapisywania się.
 13. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Annie Michalskiej i P. Adamowi Zbożnikowi. O posprzątanie kościoła przed niedzielą serdecznie proszę P. Bożenę Gudowicz i P. Cecylię Derecką. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (po 30 zł). Serdecznie dziękuję dobremu człowiekowi (nie wiem, kto to był) za skoszenie trawy przy kościele w Zarańsku.
 14. Serdecznie dziękuję Parafianom z Dołgiego – Panom Tadeuszowi, Czesławowi, Pawłowi i Danielowi Mroczkom oraz Panu Janowi Hartmanowi za skoszenie trawy i uporządkowanie terenu wokół kościoła w Dołgiem.
 15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stole przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 16. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne i konta remontowe poszczególnych kościołów.

Konto ogólne naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050
Konto remontowe kościoła w Rydzewie: 54 8577 1015 2604 6789 2000 0010
Konto remontowe kościoła w Dołgiem: 96 8577 1015 2604 6789 2000 0030
Konto remontowe kościoła w Nętnie: 75 8577 1015 2604 6789 2000 0020

 1. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 2. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli i całego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże! ks. Adam Saks – proboszcz tel. 576 248 870

Program pielgrzymki:
Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Św Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko

Dzień 1
Wyjazd z Zarańska w godzinach porannych. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. Pałac Branickich, Rynek Kościuszki. W godzinach popołudniowych przejazd do Sokółki. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Następnie wspólne przyjęcie z degustacja lokalnych (pitnych) wyrobów. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do Augustowa. Wspólna Msza Święta w Sanktuarium w Studziennicznej. Przejazd do Wilna. Spotkanie z przewodnikiem i wspólne zwiedzanie: Kościół św. Teresy z kaplicą Matki Miłosierdzia w Ostrej Bramie, Zaułek Literacki z muzeum i pomnikiem A. Mickiewicza /3 Euro/os/ Katedra Wileńska, Pomnik Gedymina i inne zabytki Starówki Wileńskiej, cmentarz na Rossie (znajduje się tu grób Matki i Serce Marszałka J. Piłsudskiego). Przejazd do hotelu w Reszlu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w Św. Lipce. W programie Msza Święta oraz koncert organowy. Następnie przejazd do Gietrzwałdu- jedyne w Polsce miejsce objawień Matki Bożej zatwierdzone przez Kościół. Czas wolny na indywidualną modlitwę oraz wspólne ognisko. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Zarańska w godzinach wieczornych/ nocnych.

Termin: 28 – 30 września 2023 r. (czw – sob.)
Koszt pielgrzymki: 790 zł/ osoba
Zapisy: ks. Adam Saks, tel. parafialny 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest