OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 grudnia 2021 r. – Niedziela Świętej Rodziny

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.

2. Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek, wtorek i czwartek nie ma Mszy Świętej,

– w środę i piątek Msza Święta w Zarańsku o godz. 17.00,

– w sobotę 1 stycznia (Nowy Rok) Msze Święte wg porządku niedzielnego.

3. Okazja do Spowiedzi Świętej – pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

4. W czwartek 30 grudnia – wyjazd parafialny do Teatru Wielkiego w Poznaniu na balet „Dziadek do orzechów”. Autokar zabierze Uczestników z przystanków autobusowych: 5.45 Nętno, 5.50 Rydzewo, 5.55 Żółte, 6.00 Zarańsko.

5. W piątek 31 grudnia – ostatni dzień roku kalendarzowego. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 17.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za mijający Rok Pański 2021. Zapraszam!

6. Ks. Biskup Edward Dajczak udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz pokutnego charakteru dnia w najbliższy piątek 31 grudnia. Korzystający z dyspensy niech pomodlą się dowolną modlitwą w intencjach Ojca Świętego Franciszka.

7. W sobotę 1 stycznia (Nowy Rok) przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jedno z tzw. świąt nakazanych – każdy katolik ma w tym dniu obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Msze Święte w naszej Parafii wg porządku niedzielnego (Zarańsko – 9.00, Żółte – 10.30, Nętno – 11.45).

8. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Potyralskiej i P. Pierożek (w Nętnie – P. Lipińskiej). O posprzątanie kościoła w Zarańsku w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Mieszkowską i P. Szubert (w Nętnie – P. Sowińską). Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty i dekoracje do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł).  

9. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

10. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie kościołów do Bożego Narodzenia. Dziękuję za ofiarowanie choinek Państwu Łaga z Żółtego oraz Nadleśnictwu, za przywiezienie choinek Panu Krzysztofowi Walerowiczowi, Panom za osadzenie choinek oraz powieszenie jubileuszowych banerów, Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym za udekorowanie choinek, Panu Witoldowi Kuczyńskiemu wraz z Synem Andrzejem za przygotowanie żłóbka w Zarańsku, Pani Maryli Kozłowskiej za przygotowanie stroika w Zarańsku, Panu Organiście Wojciechowi Barei za oprawę muzyczną, Ministrantom i Lektorom za służbę przy ołtarzu, Pani Sołtys Reginie Malec za zorganizowanie iluminacji świątecznej przed kościołem, Państwu Sołtysom z Żółtego i Nętna za przygotowanie kościołów (choinki, iluminacje), Paniom za dary spożywcze ofiarowane na plebanię. Wszystkim za wszystko – Bóg zapłać!!!

11. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.

11. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest