OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27 lutego 2022 r. – 8. Niedziela Zwykła

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.

2. Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,

– we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.00 (sobotnia Msza św. jest już z niedzieli),

– w Środę Popielcową 17.00 – Zarańsko, 18.15 – Żółte, 19.30 – Nętno.

3. Okazja do Spowiedzi Świętej – przed każdą Mszą Świętą.

4. We wtorek o godz. 18.00 – kolejna lekcja języka włoskiego, zapraszam.

5. Najbliższa środa to Środa Popielcowa – rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem w następującym porządku: w Zarańsku o godz. 17.00, w Żółtem o godz. 18.15, w Nętnie o godz. 19.30.

6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. powstrzymanie się od potraw mięsnych (od 14 r. życia do końca życia) jak również możliwość spożycia tylko 3 posiłków – dwóch lekkich i jednego do syta (od 18 do 60 roku życia). W całym okresie Wielkiego Postu należy powstrzymać się od udziału w zabawach.

7. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 (przed Mszą Świętą), Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym już od przyszłej niedzieli o godz. 16.00.

8. W piątek 4 marca w Złocieńcu odbędzie się Wielkopostne Czuwanie Młodzieży z Ks. Biskupem pod hasłem „Ty wiesz, że Cię kocham”. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy 7, 8 oraz ze szkoły średniej – obecność obowiązkowa. Autokar wyjedzie w następującym porządku: godz. 18.00 – przystanek w Nętnie, godz. 18.05 – przystanek w Rydzewie, godz. 18.10 – przystanek w Żółtem, godz. 18.15 – przystanek w Zarańsku.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej przed Mszą Świętą. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek odwiedzę chorych: 8.00-10.30 Zarańsko (Kolejowa, nr 35,36,37,38), 11.00-15.30 Dołgie, Przytoń, Rydzewo, Nętno, Lasocin, Żółte.

10. Módlmy się o pokój na Ukrainie i na całym świecie. Zapraszam do modlitwy różańcowej pół godziny przed każdą Mszą Świętą zarówno w niedzielę jak też w dni powszednie od wtorku do soboty. Post ścisły w Środę Popielcową również ofiarujmy w intencji o pokój. Dziś oraz w Środę Popielcową po Mszach Świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Za pośrednictwem Caritas nasze ofiary wspomogą ludzi poszkodowanych w wyniku działań wojennych.

11. Mam serdeczną prośbę do Parafian i Ludzi Dobrej Woli – proszę o ofiarowanie 1% Waszych podatków na naszą Parafię. Was to nic nie będzie kosztować, a dla Parafii będzie to pomoc w realizacji remontów (2 kościoły w remoncie, 1 kościół nadający się do remontu, elewacja domu parafialnego) i wielu przedsięwzięć służących ludziom. W rozliczeniu podatkowym należy podać następujące dane: nr KRS 0000475218, cel szczegółowy: PARAFIA ZARAŃSKO. Bóg zapłać!

12. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Śmieszek i P. Marcinkowskiej / w Nętnie P. Piętka. O posprzątanie kościoła w Zarańsku w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Zawiślak i P. Patrycję Roszak / w Nętnie – P. Kalinowską. Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty i dekoracje do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł).

13. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

14. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.

15. Gość Niedzielny jest dostępny przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do lektury!

16. Zakończyły się odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Serdecznie dziękuję Parafianom za miłe przyjęcie, otwarte drzwi, rozmowy, wspólne posiłki, składane ofiary. Pukałem do każdych drzwi, ale jestem tu nowy i być może gdzieś nie dotarłem z tego powodu, że nie wiedziałem gdzie kto mieszka – parafia jest rozległa jeśli chodzi o powierzchnię. A zatem – gdyby ktoś jeszcze życzył sobie wizyty duszpasterskiej oraz poświęcenia domu/mieszkania – proszę o kontakt na nr parafialny 576 248 870. Chętnie przyjadę.

17. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest