OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27 marca 2022 r. – 4. Niedziela Wielkiego Postu „Laetare”

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.

2. Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,

– od wtorku do soboty Msze św. o godz. 18.00 (sobotnia Msza św. jest już z niedzieli).

3. Okazja do Spowiedzi Świętej – przed każdą Mszą Świętą.

4. Kolejna lekcja języka włoskiego – we wtorek o godz. 18.45.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.30. Od rana będę odwiedzał chorych z posługą sakramentalną: 8.00-10.30 Zarańsko (Kolejowa, 35,36,37,38); 11.00-16.00 Dołgie, Przytoń, Rydzewo, Nętno, Lasocin, Żółte.

7. Droga Krzyżowa w piątek: w Zarańsku o godz. 17.30, w Żółtem o godz. 19.00, w Nętnie o godz. 16.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Zarańsku o godz. 8.30 – zapraszam!

8. W przyszłą sobotę i niedzielę w Zarańsku po Mszy Świętej będzie można nabyć palemki, wykonane przez dzieci z naszej Świetlicy w Zarańsku.

9. W sobotę o godz. 16.30 w kościele w Zarańsku próba dzieci pierwszokomunijnych; o godz. 19.00 próba kandydatów do bierzmowania z klasy I średniej i starszych. Proszę, aby dzieci pierwszokomunijne oraz kandydaci do bierzmowania postarali się o akt chrztu, jeśli byli chrzczeni w innej parafii. Przypominam też, że podstawowym i koniecznym warunkiem pójścia do I Komunii Świętej oraz do Bierzmowania jest regularny udział w niedzielnej Mszy Świętej.

10. Przez najbliższe dwie niedziele będzie można złożyć do puszki ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać!

11. Gość Niedzielny jest dostępny przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do lektury!

12. Proszę i zachęcam Parafian z Dołgiego, Rydzewa oraz Nętna do kontynuowania zbiórek na cele remontowe kościołów w tych miejscowościach. Nie jestem pewny, czy w tym roku otrzymamy dotacje (wnioski są złożone), zatem jeśli chcemy aby prace były kontynuowane, należy zbierać środki własne. Jeśli z Waszej strony jest wola kontynuacji remontów, proszę aby wyżej wymienione miejscowości wyznaczyły spośród siebie osoby, które zajmą się koordynacją zbiórek. Ja ze swej strony będę tym osobom przekazywał co jakiś czas wydruki z kont remontowych, aby lokalna społeczność była pewna, że ksiądz wydaje Wasze pieniądze na cele, na które zostały one zebrane.  

13. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Katarzynie Dziak i P. Natalii Kowalskiej. O posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Bernardynę Walaszkowską i P. Monikę Roszak. Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty i dekoracje do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł).

14. Dziękuję Paniom Monice Roszak i Joannie Walerowicz wraz z Dziećmi i Młodzieżą ze świetlicy za posprzątanie terenu wokół kościoła. Dziękuję Państwu Krakosom za pomoc w przygotowaniu wczorajszego ogniska dla Młodzieży z naszej Parafii. Wielkie dzięki! 🙂

15. Mam serdeczną prośbę do Parafian i Ludzi Dobrej Woli – proszę o ofiarowanie 1% Waszych podatków na naszą Parafię. Was to nic nie będzie kosztować, a dla Parafii będzie to pomoc w realizacji remontów (2 kościoły w remoncie, 1 kościół nadający się do remontu, elewacja domu parafialnego) i wielu przedsięwzięć służących ludziom. W rozliczeniu podatkowym należy podać następujące dane: nr KRS 0000475218, cel szczegółowy: PARAFIA ZARAŃSKO. Bóg zapłać!

16. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

17. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.

18. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Łukasz Hofman, zam. w Zarańsku

Izabela Gajo, zam. w Zarańsku

                   zapowiedź II

Łukasz Jarmuż, zam. w Dołgiem

Sylwia Patrycja Serafin, zam. w Dołgiem

                   zapowiedź I

19. W przyszłą niedzielę będę głosił rekolekcje w Parafii św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie. W naszej Parafii zastąpi mnie Ks. Rafał Kowalski z Koszalina, który wygłosi nauki na wszystkich Mszach Świętych, a przed Mszami św. będzie okazja do spowiedzi świętej.

20. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest