OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27 sierpnia 2023 r. – 21. Niedziela Zwykła

 1. Pozdrawiam serdecznie Parafian i Gości.
 2. Msze Święte w tym tygodniu:
  • od poniedziałku do piątku nie ma Mszy Świętej (ks. proboszcz na wyjeździe z młodzieżą z parafii),
  • w sobotę Msza Święta o godz. 18.00,
  • sobotnia Msza Święta wieczorna jest już z niedzieli,
  • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 3. W dni powszednie tego tygodnia od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy Świętych (ks. proboszcz na wyjeździe z młodzieżą z parafii). W razie wezwania do chorego lub pogrzebu – proszę dzwonić o każdej porze dnia i nocy na nr parafialny 576 248 870. Telefon mam zawsze przy sobie i natychmiast postaram się poprosić innego kapłana o zastępstwo.
 4. W sobotę 2 września – o godz. 17.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy różaniec i modlitwy fatimskie. Nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszam 😊
 5. Odwiedziny chorych odbędą się po przyszłej niedzieli 3 września (ze względu na mój wyjazd z młodzieżą). Dokładne dni podam w niedzielę za tydzień.
 6. Informuję, że można już rezerwować intencje mszalne na rok 2024.
 7. Poszukuję osoby, która chciałaby zrobić dobry uczynek i zająć się prowadzeniem kroniki parafialnej. Osoby chętne proszę o kontakt.
 8. Ponawiam zaproszenie na trzydniową pielgrzymkę autokarową. Trasa pielgrzymki: Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Święta Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko. Termin: 28 – 30 września 2023 r. (czwartek – sobota). Koszt: 790 zł. Zapisy do 17 września u ks. proboszcza osobiście lub telefonicznie pod nr parafialnym 576 248 870. Zapraszam 😊.
 9. Planowane wyjazdy na przedstawienia operowe w tym roku: 18 listopada (sobota) do Opery na Zamku w Szczecinie na przedstawienie „Madame Butterfly” Pucciniego; 2 grudnia (sobota) do Teatru Wielkiego w Poznaniu na przedstawienie „Otello” Verdiego. Nasza Parafia ma zarezerwowane bardzo dobre miejsca – po 50 biletów na każde przedstawienie. Chętnych zapraszam, by już teraz zarezerwowali sobie czas. O szczegółach powiadomię po wakacjach.
 10. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Halinie Kowalik oraz P. Milenie Kowalik. O posprzątanie kościoła przed niedzielą serdecznie proszę P. Janinę Walerowicz i P. Gertrudę Urbańską. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (po 30 zł).
 11. Na prośbę wielu Parafian z Zarańska do sprzątania będę wyczytywał wszystkich bez wyjątku, nie omijając nikogo (dotyczy Zarańska). Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie może posprzątać kościoła, zachęcam aby poprosić o pomoc dzieci/wnuki. Jeśli i to jest niemożliwe – są dwie osoby, które za niewielką odpłatnością są gotowe zastąpić w dyżurze. Mam nadzieję, że posprzątanie swojego kościoła raz na półtora roku nie będzie dla nikogo zbyt wielkim obciążeniem. Liczę na zrozumienie ze strony Parafian 😊.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stole przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne i konta remontowe poszczególnych kościołów.

Konto ogólne naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050
Konto remontowe kościoła w Rydzewie: 54 8577 1015 2604 6789 2000 0010
Konto remontowe kościoła w Dołgiem: 96 8577 1015 2604 6789 2000 0030
Konto remontowe kościoła w Nętnie: 75 8577 1015 2604 6789 2000 0020

 1. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 2. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli i całego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże! ks. Adam Saks – proboszcz tel. 576 248 870

Program pielgrzymki:
Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Św Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko

Dzień 1
Wyjazd z Zarańska w godzinach porannych. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. Pałac Branickich, Rynek Kościuszki. W godzinach popołudniowych przejazd do Sokółki. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Następnie wspólne przyjęcie z degustacja lokalnych (pitnych) wyrobów. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do Augustowa. Wspólna Msza Święta w Sanktuarium w Studziennicznej. Przejazd do Wilna. Spotkanie z przewodnikiem i wspólne zwiedzanie: Kościół św. Teresy z kaplicą Matki Miłosierdzia w Ostrej Bramie, Zaułek Literacki z muzeum i pomnikiem A. Mickiewicza /3 Euro/os/ Katedra Wileńska, Pomnik Gedymina i inne zabytki Starówki Wileńskiej, cmentarz na Rossie (znajduje się tu grób Matki i Serce Marszałka J. Piłsudskiego). Przejazd do hotelu w Reszlu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w Św. Lipce. W programie Msza Święta oraz koncert organowy. Następnie przejazd do Gietrzwałdu- jedyne w Polsce miejsce objawień Matki Bożej zatwierdzone przez Kościół. Czas wolny na indywidualną modlitwę oraz wspólne ognisko. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Zarańska w godzinach wieczornych/ nocnych.

Termin: 28 – 30 września 2023 r. (czw – sob.)
Koszt pielgrzymki: 790 zł/ osoba
Zapisy: ks. Adam Saks, tel. parafialny 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest