OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 kwietnia 2022 r. – 5. Niedziela Wielkiego Postu

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.
 • Witam w naszej Parafii Ks. Rafała Kowalskiego z Koszalina, który dziś spowiada, odprawia Msze Święte w naszych kościołach i głosi Słowo Boże. Serdecznie dziękuję Ks. Rafałowi za pomoc i posługę w naszej Parafii. Ja w tym czasie na wymianę służę pomocą w Parafii Ks. Rafała, czyli w Parafii św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie.  
 • Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek i wtorek nie ma Mszy Świętej,

– od środy do soboty Msze św. o godz. 18.00 (sobotnia Msza św. jest już z niedzieli).

 • Okazja do Spowiedzi Świętej – przed każdą Mszą Świętą.
 • Dziś oraz w przyszłą niedzielę można złożyć do puszki ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. W ciągu tygodnia młodzież z puszką odwiedzi także nasze domy, by umożliwić dołożenie się do tego dzieła Parafianom, którzy z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć do kościoła. Bóg zapłać!
 • Dziś po Mszy Świętej można zaopatrzyć się w piękne palmy, wykonane w naszej zarańskiej świetlicy przez dzieci i młodzież pod kierunkiem Pani Moniki Roszak. Zachęcam!
 • Kolejna lekcja języka włoskiego – wyjątkowo w środę o godz. 18.45.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 17.00.
 • Droga Krzyżowa w piątek: w Zarańsku o godz. 17.30, w Żółtem o godz. 19.00, w Nętnie o godz. 16.30; Gorzkie Żale w niedzielę w Zarańsku o godz. 8.30 czyli przed Mszą Świętą – zapraszam!
 • W piątek o godz. 19.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Drawsku Pomorskim odbędzie się koncert wielkopostny Macieja Miecznikowskiego, zatytułowany „Ogrodzie Oliwny”. Dochód przeznaczony będzie na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Zapraszam!
 • W najbliższą sobotę odwiedzę z posługą sakramentalną chorych z Rydzewa, Nętna, Lasocina i Żółtego. Odwiedziny rozpoczną się od godz. 10.00.
 • W sobotę o godz. 16.30 w kościele w Zarańsku odbędzie się próba dzieci pierwszokomunijnych; o godz. 19.00 próba kandydatów do bierzmowania z klasy 1 średniej i starszych. Proszę, aby dzieci pierwszokomunijne oraz kandydaci do bierzmowania postarali się o akt chrztu, jeśli byli chrzczeni w innej parafii. Przypominam też, że podstawowym i koniecznym warunkiem pójścia do I Komunii Świętej oraz do Bierzmowania jest regularny udział w niedzielnej Mszy Świętej.
 • Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych.
 • Gość Niedzielny jest dostępny przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do lektury!
 • Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Bernardynie Walaszkowskiej i P. Monice Roszak.  O posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Ewę Kowalik i P. Katarzynę Kleban. Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty i dekoracje do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł).
 • Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Łukasz Hofman, zam. w Zarańsku

Izabela Gajo, zam. w Zarańsku

                   zapowiedź III

Łukasz Jarmuż, zam. w Dołgiem

Sylwia Patrycja Serafin, zam. w Dołgiem

                   zapowiedź II

 • Mam serdeczną prośbę do Parafian i Ludzi Dobrej Woli – proszę o ofiarowanie 1% Waszych podatków na naszą Parafię. Was to nic nie będzie kosztować, a dla Parafii będzie to pomoc w realizacji remontów (2 kościoły w remoncie, 1 kościół nadający się do remontu, elewacja domu parafialnego) i wielu przedsięwzięć służących ludziom. W rozliczeniu podatkowym należy podać następujące dane: nr KRS 0000475218, cel szczegółowy: PARAFIA ZARAŃSKO. Bóg zapłać!
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest