OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 września 2023r. – 22. Niedziela Zwykła

 1. Pozdrawiam serdecznie Parafian i Gości.
 2. Msze Święte w tym tygodniu:
  • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
  • od wtorku do soboty Msza Święta w kościele parafialnym w Zarańsku codziennie
  o godz. 18.00,
  • sobotnia Msza Święta wieczorna jest już z niedzieli,
  • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – dzień modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu od godz. 17.00. Zapraszam 😊
 4. Lekcja języka włoskiego – pierwsza po wakacyjnej przerwie, odbędzie się w tym tygodniu w czwartek po Mszy Świętej, czyli o godz. 18.45. Zapraszam 😊.
 5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w najbliższą sobotę 9 września (godz. 8.00 – 11.00 chorzy z Zarańska; godz. 11.00 – 16.00 chorzy z Dołgiego, Przytonia, Rydzewa, Nętna, Lasocina i Żółtego).
 6. W sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych – poświęcenie tornistrów/plecaków dzieci i młodzieży oraz specjalne błogosławieństwo na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam 😊. Bardzo proszę rodziców o dopilnowanie, aby dzieci i młodzież zostały zapisane w szkole na lekcje religii.
 7. Taca z przyszłej niedzieli wspomoże rozwój diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.
 8. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć piękne kalendarze diecezjalne na rok 2024.
 9. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami oraz kandydatów do bierzmowania z klasy 7, 8 oraz 1 średniej wraz z rodzicami na Mszę Świętą w sobotę 9 września o godz. 18.00 w Zarańsku. Po Mszy Świętej odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne w kościele. Proszę potraktować to spotkanie jako obowiązkowe. Po spotkaniu wszyscy są zaproszeni przed kościół na ognisko 😊. Upieczemy coś dobrego 😊
 10. W sobotę 16 września dzieci, młodzież i dorośli (czyli wszyscy chętni) są zaproszeni na wyjazd do Skrzatusza na Diecezjalne Spotkanie Młodych. Kandydaci do bierzmowania z kl. 7, 8 i 1 średniej niech potraktują ten wyjazd jako obowiązkowy. Szczegóły wyjazdu podam za tydzień. Można się już zapisywać.
 11. Co pięć lat w każdej parafii odbywa się wizytacja biskupia. W tym roku przyszedł czas na wizytacje we wszystkich parafiach dekanatu drawskiego. Wizytacja w naszej parafii odbędzie się 3 i 4 grudnia 2023 r. (niedziela i poniedziałek). Odwiedzi nas Ks. Bp Krzysztof Zadarko.
 12. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony w naszej parafii w niedzielę 3 grudnia przy okazji wizytacji biskupiej. Przystąpi do niego młodzież z kl. 1 średniej oraz starsi, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament.
 13. Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 19 maja 2024 r. o godz. 12.00. Tydzień później – w niedzielę 26 maja o godz. 9.00 – odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej.
 14. Informuję, że można już rezerwować intencje mszalne na rok 2024.
 15. Ponawiam zaproszenie na trzydniową pielgrzymkę autokarową. Trasa pielgrzymki: Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Święta Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko. Termin: 28 – 30 września 2023 r. (czwartek – sobota). Koszt: 790 zł. Zapisy do 17 września u ks. proboszcza osobiście lub telefonicznie pod nr parafialnym 576 248 870. Zapraszam 😊.
 16. Planowany wyjazd na przedstawienie operowe w tym roku: 18 listopada (sobota) do Opery na Zamku w Szczecinie na przedstawienie „Madame Butterfly” Pucciniego. Zapraszam do zapisywania się.
 17. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Halinie Kowalik oraz P. Milenie Kowalik. O posprzątanie kościoła przed niedzielą serdecznie proszę P. Janinę Walerowicz i P. Gertrudę Urbańską. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (po 30 zł).
 18. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stole przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 19. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne i konta remontowe poszczególnych kościołów.

Konto ogólne naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050
Konto remontowe kościoła w Rydzewie: 54 8577 1015 2604 6789 2000 0010
Konto remontowe kościoła w Dołgiem: 96 8577 1015 2604 6789 2000 0030
Konto remontowe kościoła w Nętnie: 75 8577 1015 2604 6789 2000 0020

 1. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 2. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli i całego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże! ks. Adam Saks – proboszcz tel. 576 248 870

Do wieczności odeszła:

Ś.P. Genowefa Konopka z Rydzewa (pogrzeb odbył się w czwartek 31 sierpnia 2023 r.)

Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie …

Program pielgrzymki:
Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Św Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko

Dzień 1
Wyjazd z Zarańska w godzinach porannych. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. Pałac Branickich, Rynek Kościuszki. W godzinach popołudniowych przejazd do Sokółki. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Następnie wspólne przyjęcie z degustacja lokalnych (pitnych) wyrobów. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do Augustowa. Wspólna Msza Święta w Sanktuarium w Studziennicznej. Przejazd do Wilna. Spotkanie z przewodnikiem i wspólne zwiedzanie: Kościół św. Teresy z kaplicą Matki Miłosierdzia w Ostrej Bramie, Zaułek Literacki z muzeum i pomnikiem A. Mickiewicza /3 Euro/os/ Katedra Wileńska, Pomnik Gedymina i inne zabytki Starówki Wileńskiej, cmentarz na Rossie (znajduje się tu grób Matki i Serce Marszałka J. Piłsudskiego). Przejazd do hotelu w Reszlu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w Św. Lipce. W programie Msza Święta oraz koncert organowy. Następnie przejazd do Gietrzwałdu- jedyne w Polsce miejsce objawień Matki Bożej zatwierdzone przez Kościół. Czas wolny na indywidualną modlitwę oraz wspólne ognisko. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Zarańska w godzinach wieczornych/ nocnych.

Termin: 28 – 30 września 2023 r. (czw – sob.)
Koszt pielgrzymki: 790 zł/ osoba
Zapisy: ks. Adam Saks, tel. parafialny 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest