OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 lipca 2023 r. – 17. Niedziela Zwykła

 1. Pozdrawiam Parafian i Gości.
 2. Życząc wszystkim udanych wakacji i urlopów serdecznie proszę – pamiętajmy podczas wakacji o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej 😊. Opuszczanie niedzielnej lub świątecznej Eucharystii z lenistwa jest ciężkim grzechem przeciwko miłości Pana Boga. Proszę o przypomnienie o Mszy Świętej niedzielnej i regularnej Spowiedzi Świętej również dzieciom i młodzieży 😊.
 3. Msze Święte w tygodniu:
  • w poniedziałek, środę i czwartek nie ma Mszy Świętej,
  • we wtorek Msza Święta o godz. 10.00,
  • w piątek Msza Święta o godz. 18.00,
  • w sobotę Msza Święta o godz. 16.00 i o godz. 18.00,
  • sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli,
  • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej w te dni od godz. 17.30. Istotą nabożeństwa pierwszych piątków jest Komunia Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i całego świata. W pierwszą sobotę o godz. 17.30 – różaniec i modlitwy fatimskie oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszam 😊
 5. W tym tygodniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną: w piątek od godz. 9.00 Zarańsko, Dołgie i Przytoń; w sobotę od godz. 9.00 Rydzewo, Nętno, Lasocin i Żółte.
 6. W tym tygodniu w Lizbonie pod przewodnictwem Papieża Franciszka odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Zachęcam do duchowej łączności z tymi wydarzeniami poprzez transmisje telewizyjne oraz internetowe.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecam artykuł pt. „Światowe Dni Młodzieży – szansa na ożywienie wiary”.
 8. Poszukuję osoby, która chciałaby zrobić dobry uczynek i zająć się prowadzeniem kroniki parafialnej. Osoby chętne proszę o kontakt.
 9. Nasza Parafia wraz z Biurem Podróży Junior organizuje trzydniową pielgrzymkę autokarową. Trasa pielgrzymki: Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Święta Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko. Termin: 8 – 10 sierpnia 2023 r. (wt – czw). Koszt: 780 zł. Zapisy do 1 sierpnia u Ks. Proboszcza osobiście lub telefonicznie pod nr parafialnym 576 248 870. Zapraszam 😊
 10. O posprzątanie kościoła w Zarańsku przed niedzielą serdecznie proszę P. Lucynę Brodzińską oraz P. Reginę Malec. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje (po 30 zł). Od sierpnia wrócimy do dawnego systemu: sprzątanie + ofiara na kwiaty. Nie trzeba będzie samemu starać się o kwiaty. Serdecznie dziękuję Pani Maryli Kozłowskiej za ponowne wyrażenie chęci zajmowania się kwiatami.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne i konta remontowe poszczególnych kościołów.

Konto ogólne naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050
Konto remontowe kościoła w Rydzewie: 54 8577 1015 2604 6789 2000 0010
Konto remontowe kościoła w Dołgiem: 96 8577 1015 2604 6789 2000 0030
Konto remontowe kościoła w Nętnie: 75 8577 1015 2604 6789 2000 0020

 1. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to +48 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 2. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli i całego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże! ks. Adam Saks – proboszcz
  tel. +48 576 248 870

Program pielgrzymki:
Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Święta Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko

Dzień 1
Wyjazd z Zarańska w godzinach porannych. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. Pałac Branickich, Rynek Kościuszki. W godzinach popołudniowych przejazd do Sokółki. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Następnie wspólne przyjęcie z degustacja lokalnych (pitnych) wyrobów. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do Augustowa. Wspólna Msza Święta w Sanktuarium w Studziennicznej. Przejazd do Wilna. Spotkanie z przewodnikiem i wspólne zwiedzanie: Kościół św. Teresy z kaplicą Matki Miłosierdzia w Ostrej Bramie, Zaułek Literacki z muzeum i pomnikiem A. Mickiewicza /3 Euro/os/ Katedra Wileńska, Pomnik Gedymina i inne zabytki Starówki Wileńskiej, cmentarz na Rossie (znajduje się tu grób Matki i Serce Marszałka J. Piłsudskiego). Przejazd do hotelu w Reszlu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w Św. Lipce. W programie Msza Święta oraz koncert organowy. Następnie przejazd do Gietrzwałdu- jedyne w Polsce miejsce objawień Matki Bożej zatwierdzone przez Kościół. Czas wolny na indywidualną modlitwę oraz wspólne ognisko. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Zarańska w godzinach wieczornych/ nocnych.

Koszt pielgrzymki: 780 zł/ osoba

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest