OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 października 2022 r. – 31. Niedziela Zwykła

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.  
 • W poniedziałek 31 października Msze Święte: w Zarańsku o godz. 17.00 (różaniec 16.30), w Żółtem o godz. 18.15. Poniedziałkowe wieczorne Msze Święte są już z Uroczystości Wszystkich Świętych.
 • We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy tych, którzy już osiągnęli cel – są w niebie. Przypominam, że jest to jedno z tzw. świąt nakazanych – każdy katolik ma w tym dniu obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Msze Święte w tym dniu wg porządku niedzielnego: Zarańsko godz. 9.00, Żółte godz. 10.30, Nętno godz. 11.45.
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych odbędą się procesje na cmentarzach z modlitwą za zmarłych: w Nętnie o godz. 13.00, w Rydzewie o godz. 13.30, w Dołgiem o godz. 14.00. Obecność na cmentarzu nie zastępuje obowiązku udziału we Mszy Świętej.
 • Dzień Zaduszny – w środę 2 listopada. W tym dniu modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Msze Święte: w Nętnie o godz. 10.30, w Zarańsku o godz. 17.00, w Żółtem o godz. 18.15.
 • W pozostałe dni tygodnia od czwartku do soboty Msze Święte w Zarańsku o godz. 17.00. Sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą Świętą.
 • W dniach 1 – 8 listopada można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych. Odpust ten można ofiarować za zmarłych.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w te dni: dzieci i młodzież od godz. 16.00 (zaraz po spowiedzi Komunia Święta), dorośli od godz. 16.30. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w piątek – chorzy z Zarańska, Dołgiego, i Przytonia; w sobotę – chorzy z Rydzewa, Nętna, Lasocina i Żółtego. Odwiedziny rozpoczynają się o godz. 9.00.
 • W sobotę w Zarańsku o godz. 17.00 – Msza Święta dożynkowa. Zapraszam 😊
 • Wypominki będą czytane od 2 listopada w dni powszednie oraz w niedziele listopada na zakończenie Mszy Świętych.
 • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku w ostatnią sobotę serdecznie dziękuję P. Krystynie Czarneckiej i P. Jerzemu Spucie. O posprzątanie w przyszłą sobotę serdecznie proszę P. Sabinę Babińską i P. Agnieszkę Lebiecką. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
 • Na wniosek grupy Parafian z Zarańska i po konsultacji z Parafianami informuję, że od stycznia 2023 roku do sprzątania kościoła w Zarańsku będą proszeni wszyscy Parafianie (do tej pory wielu Parafian było pomijanych ze wzgl. na wiek i stan zdrowia, przez co pozostali sprzątali kościół częściej). Gdyby ktoś nie mógł posprzątać kościoła, może poprosić o pomoc swoich bliskich, rodzinę. Gdyby i to nie było możliwe – w Zarańsku są osoby, które chętnie wyręczą i podejmą się sprzątania. W ten sposób obowiązek sprzątania swojego kościoła będzie sprawiedliwiej podzielony pomiędzy wszystkich Parafian, a dyżur będzie przypadał rzadziej niż do tej pory. Również od nowego roku składka na kwiaty i dekoracje będzie podniesiona z 20 na 30 zł. Jest to spowodowane rosnącymi cenami kwiatów. Dziękuję za zrozumienie tych kwestii.  
 • Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na:
 • Kurs Nowe Życie to rekolekcje spotkania z kochającym Bogiem, a także doświadczenie, że każdy z nas jest dla Boga cenny i niepowtarzalny. Termin: 7-9 LISTOPADA 2022 r. godz. 18:30 – 22:00. Miejsce:  Dom Parafialny przy katedrze, ul. Chrobrego 7 w Koszalinie, sala 103. KOSZT: (TYLKO ZA MATERIAŁY) 30 zł. Zapisy i informacje: www.kochaj.my lub pod nr tel: 533067978 od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00 – 17:00. W kursie uczestniczymy przez 3 dni więc konieczna deklaracja obecności każdego dnia. Kurs jest „dochodzony” – czyli bez noclegów i wyżywienia. 
 • Kurs Emaus to rekolekcje spotkania ze Słowem Bożym. Pozwala rozkochać się w Biblii i tłumaczy czym ono jest dla każdego człowieka. Termin: 4-6.11.2022 r. Miejsce: CEF Koszalin. Zapisy i informacje: http://kochaj.my KOSZT: 250 zł. Wymagania: ukończone 18 lat oraz przebycie Kursu Filip lub Nowe Życie lub REO.
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta ogólnego naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz 

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest