OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 stycznia 2022 r. – 4. Niedziela Zwykła

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.

2. Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,

– we wtorek i czwartek o godz. 9.00,

– w środę, piątek i sobotę o godz. 17.00 (sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli).

3. Okazja do Spowiedzi Świętej – przed każdą Mszą Świętą.

4. Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – przypada 2 lutego, czyli w najbliższą środę. Msza Święta w Zarańsku o godz. 17.00, do kościoła zabierzmy świece. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego – ofiary składane w tym dniu do puszki będą przeznaczone na wspomożenie zakonów kontemplacyjnych. Bóg zapłać!

5. Mam prośbę do Parafian – dorosłych, młodzieży i dzieci: w środę po Mszy Świętej o godz. 17.00 proszę Was o pomoc w zdemontowaniu choinek i dekoracji bożonarodzeniowych oraz żłóbka. W jedności siła – gdy przyjdzie nas wielu, to uda się posprzątać kościół w kilkanaście minut. Bardzo liczę na Waszą pomoc i już teraz dziękuję 🙂

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w te dni od godz. 16.30. W sobotę o godz. 16.30 czyli przed Mszą Świętą – różaniec i modlitwy fatimskie. Zapraszam!

7. W piątek – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w następującej kolejności: 8.00 – 10.30 Zarańsko (Kolejowa, 35, 36, 37, 38), 11.00 – 15.00 Dołgie, Przytoń, Rydzewo, Nętno, Lasocin.

4. Trwa okres kolędy – wizyty duszpasterskiej.

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

Wtorek – od godz. 10.00 Dołgie prawa strona,

Środa – od godz. 10.00 Węglin, Dołgie kolonia, Dołgie lewa strona,

Czwartek – od godz. 10.00 Przytoń (wszędzie oprócz bloków) + Karpno

Sobota – od godz. 10.00 Przytoń – bloki

Niedziela – od godz. 15.00 Lasocin

6. Nasza Parafia organizuje wyjazd na operę W.A. Mozarta „Wesele Figara”. Przedstawienie odbędzie się w „Opera Nova” w Bydgoszczy w sobotę 26 lutego o godz. 19.00. Koszt 110 zł (w cenie jest autokar i bilet na spektakl). Zapisy po Mszach Świętych. Zapraszam 🙂

7. Mam serdeczną prośbę do Parafian i Ludzi Dobrej Woli – proszę o ofiarowanie 1% Waszych podatków na naszą Parafię. Was to nic nie będzie kosztować, a dla Parafii będzie to pomoc w realizacji remontów (2 kościoły w remoncie, 1 kościół nadający się do remontu, elewacja domu parafialnego) i wielu przedsięwzięć służących ludziom. W rozliczeniu podatkowym należy podać następujące dane: nr KRS 0000475218, cel szczegółowy: PARAFIA ZARAŃSKO. Bóg zapłać!

8. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Małyszko i P. Małyszko (w Nętnie – P. Irenie Grzelak). O posprzątanie kościoła w Zarańsku w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Styburską i P. Kołodziej (w Nętnie – P. Konopka). Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty i dekoracje do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł). Dziękuję Panu Michałowi Kozłowskiemu za naładowanie dozownika wody święconej.

9. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

10. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.

11. Gość Niedzielny jest dostępny przy wyjściu z kościoła (w cenie 8 zł). Zachęcam do lektury!

12. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest