OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31 października 2021 r. – 31. Niedziela Zwykła

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.

2. Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze Święte jak w niedzielę,

– od wtorku do soboty Msze Święte w Zarańsku codziennie o godz. 18.00,

– sobotnia Msza św. wieczorna jest już z niedzieli,

– okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.

3. W poniedziałek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to jedno z tzw. świąt nakazanych – każdy katolik powinien w tym dniu uczestniczyć we Mszy Świętej. Msze Święte w naszej Parafii – wg porządku niedzielnego (9.00 – Zarańsko, 10.30 – Żółte, 11.45 – Nętno). Po Mszach Świętych odbędą się modlitwy i poświęcenie grobów na cmentarzach leżących na terenie Parafii: Cmentarz w Nętnie – godz. 13.00, Cmentarz w Rydzewie – godz. 13.30, Cmentarz w Dołgiem – godz. 14.00.

4. We wtorek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza Święta w kościele parafialnym w Zarańsku o godz. 18.00.

5. Odpust zupełny za zmarłych można zyskać:

w dniach 1 – 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych; Ojciec Święty Franciszek rozszerzył możliwość zyskania odpustu – można go przenieść na dowolne inne 8 dni listopada, które mogą być od siebie oddzielone,

w dowolny dzień listopada za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitw Wierzę w Boga i Ojcze nasz,

osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny za zmarłych, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

6. Wypominki będą czytane w następujące dni: w Zarańsku w każdą niedzielę listopada o godz. 8.30 oraz od wtorku do soboty o 17.30 (przed Mszą Świętą); w Żółtem oraz w Nętnie – w każdą niedzielę listopada podczas Mszy Świętej.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 17.00. Zapraszam – zatrzymajmy się na chwilę na modlitwę przy Panu Jezusie.

8. W piątek – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W godz. 8.00-11.00 Zarańsko: zacznę od bloków „Kolejowa”, następnie blok 35, 36, 38. W godz. 11.30-16.00 w kolejności Dołgie, Przytoń, Rydzewo, Nętno, Lasocin.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź i Komunia Święta dla dzieci i młodzieży w piątek o 17.00, dla dorosłych Spowiedź św. od 17.30. W sobotę o 17.30 różaniec i modlitwy fatimskie połączone z wypominkami.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można złożyć do puszki dobrowolną ofiarę na nowe korony dla figury Matki Bożej Skrzatuskiej. Każdy ofiarodawca otrzyma specjalny folder z propozycjami modlitw oraz duchowego pogłębienia pobożności maryjnej.

11. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych – w niedzielę 14 listopada we wszystkich kościołach Parafii.

12. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Zbożnik i P. Gudowicz (w Nętnie – P. Monice Krzywickiej). O posprzątanie kościoła w Zarańsku w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Kleban (w Nętnie- P. Annę Wyszyńską). Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł).  

13. Przy wyjściu z kościoła można się zaopatrzyć w Gościa Niedzielnego (6 zł) – zachęcam do lektury prasy katolickiej.

14. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

15. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Ofiary wpłacane na konto Parafii z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego” można sobie odliczyć od podatku. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.

16. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest