OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 grudnia 2022 r. – 2. Niedziela Adwentu

 • Pozdrawiam Parafian i Gości.  
 • Serdecznie dziękuję naszej Młodzieży za liczny udział w piątkowym Adwentowym Czuwaniu Młodzieży w Świdwinie. Czuwanie poprowadził Ks. Biskup Edward Dajczak. Z naszej Parafii pojechały 32 osoby. Dziękuję Panu Wojciechowi Kowalczykowi za zawiezienie Młodzieży wraz ze mną na to spotkanie. Bóg zapłać!
 • W dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych można złożyć do puszki ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja biskupa, w środę – wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (odpust w Żółtem).
 • Roraty w naszej Parafii w tym tygodniu: we wtorek, piątek i sobotę w Zarańsku o godz. 17.00, w środę w Nętnie o godz. 17.00, w czwartek w Żółtem o godz. 17.00 (odpust).  Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami. Dzieci i młodzież niech przyniosą serduszka z napisanym dobrym uczynkiem – na koniec Rorat będzie losowana figurka Matki Bożej i Anioła Stróża. Dzieci i młodzież otrzymują piękną planszę oraz naklejki.
 • Proszę, aby kandydaci do bierzmowania (kl. 7, 8, 1 średnia) oraz kandydaci do I Komunii Świętej podczas tegorocznego Adwentu co najmniej 2 razy uczestniczyli w Roratach w wybranym przez siebie miejscu i terminie.  
 • Msze święte w tym tygodniu:
 • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
 • we wtorek, piątek i sobotę w Zarańsku o godz. 17.00 (RORATY),
 • w środę w Nętnie o godz. 17.00 (RORATY),
 • w czwartek  w Żółtem o godz. 17.00 (RORATY i ODPUST),
 • sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli,
 • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 • Kolejna lekcja języka włoskiego – we wtorek o godz. 18.00.
 • Poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych – w najbliższą sobotę 10 grudnia w kościele w Zarańsku podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Po Mszy Świętej – spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców na plebanii.  
 • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się 16 i 17 grudnia (piątek i sobota za dwa tygodnie), zgodnie z informacją, którą przekazałem podczas ostatnich odwiedzin w listopadzie.
 • Serdecznie dziękuję Panu Krzysztofowi Brodzińskiemu za wykonanie drewnianych stojaków pod tegoroczną dekorację adwentową w kościele w Zarańsku.
 • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku w ostatnią sobotę serdecznie dziękuję P. Marii Brodzińskiej oraz P. Izabeli Wichowskiej. Dziękuję Dominikowi Wichowskiemu za odśnieżenie chodnika przy kościele. O posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Janinę Mroczek i P. Mariannę Młodziejewską. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
 • Po Mszy Świętej można się zaopatrzyć w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne. Duża świeca kosztuje 20 zł, mała – 8 zł, opłatki wigilijne – ofiara dowolnej wysokości. Opłaty za świece oraz ofiarę za opłatki proszę wrzucać do puszki (samoobsługa). Ofiary z opłatków wigilijnych wspomogą remont elewacji domu parafialnego. Bóg zapłać!
 • Osoby jadące na pielgrzymkę do Włoch w dniach 10-18 czerwca 2023 proszone są o wpłacenie wymaganej przez biuro podróży zaliczki w wys. 800 zł. Zaliczkę proszę wpłacić do 16 grudnia b.r. na nasze konto parafialne nr 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050. W tytule przelewu proszę napisać „pielgrzymka do Włoch” oraz imię i nazwisko uczestnika.
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta ogólnego naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest