OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 września 2022 r. – 23. Niedziela Zwykła

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.
  • Msze święte w tygodniu:
  • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
  • od wtorku do soboty Msza Święta w Zarańsku o godz. 18.00,
  • sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli,
  • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą świętą.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w każdy czwartek od godz. 17.00. Módlmy się w intencji powołań kapłańskich.
  • W czwartek przypada święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Msza Święta w Zarańsku o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy Świętej – poświęcenie ziarna na zasiew – zapraszam rolników z ziarnem.
  • W piątek po Mszy Świętej – próba scholi. Zapraszam dziewczęta chętne do śpiewania.
  • W sobotę w godzinach 9.00 – 13.00 odwiedzę Chorych z Rydzewa, Nętna, Lasocina i Żółtego, których nie zdążyłem odwiedzić tydzień wcześniej.
  • Msza Święta dożynkowa w Żółtem zostanie odprawiona w sobotę o godz. 15.00. Zapraszam 😊
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 7, 8 i 1 średniej – w najbliższą sobotę o godz. 18.00 (Msza Święta + ognisko). Obecność obowiązkowa. Mile widziani Rodzice.
  • Taca z przyszłej niedzieli 11 września wspomoże Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Bóg zapłać!
  • Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 21 maja 2023 r. o godz. 12.00. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla Dzieci z kl. 3 i Rodziców – w sobotę 24 września o godz. 18.00 (Msza Święta + ognisko/spotkanie na plebanii).
  • Rocznica Pierwszej Komunii Świętej – w niedzielę 28 maja 2023 r.
  • W sobotę 17 września w Skrzatuszu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Zapraszam młodzież ze szkół podstawowych, średnich oraz wszystkich chętnych starszych do zapisywania się na wyjazd autokarowy. Ja oczywiście również pojadę. Kandydaci do bierzmowania z kl. 7, 8 i 1 średniej – obowiązkowo. Koszt wyjazdu 30 zł (gdyby ktoś nie miał, proszę mi dać znać – brak pieniędzy nie będzie przeszkodą do wyjazdu). To będzie bardzo piękne spotkanie 😊. Zapisy po Mszach Świętych lub telefonicznie.
  • Po Mszach Świętych są do nabycia przepiękne kalendarze diecezjalne na rok 2023 w cenie 10 zł.
  • O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę serdecznie proszę P. Marzenę Potyralską i P. Danutę Pierożek. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
  • Składka na remont kościoła w Rydzewie za sierpień 2022 r. wyniosła 1425 zł – Bóg zapłać Parafianom z Rydzewa! Pieniądze wpłaciłem na konto remontowe kościoła w Rydzewie.
  • Z powodu zbyt małej liczby chętnych – planowana na październik parafialna pielgrzymka do Włoch została odwołana.
  • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!