OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 lutego 2023 r. – 5. Niedziela Zwykła

 • Pozdrawiam serdecznie Parafian i Gości.
 • Serdecznie dziękuję rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, młodzieży i dorosłym pod kierunkiem P. Witolda Kuczyńskiego oraz P. Michała Kozłowskiego za uprzątnięcie w zeszłą sobotę dekoracji bożonarodzeniowych w kościele w Zarańsku 😊.
 • Msze święte w tym tygodniu:
 • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
 • od wtorku do soboty Msza Święta w Zarańsku o godz. 17.00,
 • sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli,
 • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 • W czwartek od godz. 16.00 – cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę 11 lutego przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy Świętej w sobotę 11 lutego oraz w niedzielę 12 lutego we wszystkich kościołach (Zarańsko, Żółte, Nętno) osoby chętne (starsze, chore, cierpiące) będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Do przyjęcia tego sakramentu należy być w stanie łaski uświęcającej.
 • Dnia 2 lutego 2023 r. Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację Ks. Bpa Edwarda Dajczaka z posługi biskupa diecezjalnego, złożoną ze względów zdrowotnych. Automatycznie nowym biskupem naszej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej został Ks. Bp Zbigniew Zieliński, dotychczasowy biskup koadiutor. Uroczysty ingres Ks. Bpa Zbigniewa do katedry koszalińskiej odbędzie się 4 marca o godz. 11.00, natomiast Msza Święta dziękczynna za posługę Ks. Bpa Edwarda odbędzie się 18 marca o godz. 11.00 w katedrze koszalińskiej.
 • Bardzo serdecznie dziękuję Pani Maryli Kozłowskiej za posługę dekoratorską w kościele w Zarańsku. Pani Maryla ze względów zdrowotnych oraz z konieczności opieki nad chorą członkinią rodziny chce przekazać tę posługę komuś innemu. W związku z tym bardzo proszę i zapraszam do dekorowania kościoła w Zarańsku osoby, które mają takie zdolności i chciałyby się podjąć tego zadania (to może być kilka osób, nie musi być jedna). Liczę na Was i Wasze talenty, wykorzystane na rzecz Waszej świątyni.
 • Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie kieruje do naszej Parafii na praktykę duszpasterską Kleryka Szymona Majdę, pochodzącego z Piły, z Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Kleryk Szymon będzie z nami od 27 lutego do 15 maja 2023 r., zamieszka w pokoju gościnnym na plebanii w Zarańsku, będzie pomagał duszpastersko w Parafii oraz odbędzie praktyki katechetyczne w szkole. Już teraz pomódlmy się za Kleryka Szymona, aby Pan Bóg dał mu obfite błogosławieństwo oraz zróbmy co w naszej mocy, aby Kleryk Szymon czuł się u nas jak w domu.
 • W niedzielę 5 marca na godz. 16.00 zapraszam Członkinie i Członków Żywego Różańca na spotkanie okolicznościowe przy kawie/herbacie oraz na dobre ciasto 😊. Spotkanie odbędzie się na plebanii w Zarańsku.
 • Bierzmowanie w naszej Parafii odbędzie się 22 kwietnia o godz. 18.00 w kościele w Zarańsku. Sakramentu udzieli Ks. Bp Senior Edward Dajczak. Sakrament bierzmowania przyjmie młodzież klas pierwszych szkół średnich oraz chętne osoby starsze. Próby rozpoczną się po feriach zimowych, czyli od początku marca. Przypominam, że warunkiem dopuszczenia do bierzmowania jest uczestnictwo w niedzielnych Mszach Świętych oraz w spotkaniach formacyjnych i próbach.   
 • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku w ostatnią sobotę serdecznie dziękuję P. Teresie Kozłowskiej oraz P. Maryli Kozłowskiej. O posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Monikę Roszak oraz P. Bernadettę Walaszkowską. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (30 zł).
 • Serdecznie dziękuję Parafianom z Rydzewa za regularne wpłaty na konto remontowe kościoła w Rydzewie. Ofiara za styczeń 2023 r. wyniosła 880 zł. Bóg zapłać!
 • Jednocześnie bardzo proszę Parafian z Dołgiego i Przytonia o rozpoczęcie zbierania regularnych składek na konto remontowe kościoła w Dołgiem – oczywiście jeśli ze strony Parafian jest wola kontynuacji i doprowadzenia remontu do końca. Gdybyśmy otrzymali dotacje (odpowiednie wnioski zostały złożone), to i tak musi być wkład własny. Tylko wtedy będą możliwe dalsze etapy prac. W razie braku wkładu własnego ewentualne dotacje trzeba będzie zwrócić, a bardzo bym chciał uniknąć takiej sytuacji.  Podobna prośba do Parafian z Nętna i Lasocina – na koncie remontowym kościoła w Nętnie jest już pewna suma, ale warto co miesiąc regularnie dokładać nawet niewielkie sumy, aby gdy przyjdzie czas zbliżającego się remontu – nie robić tego na ostatnią chwilę. Liczę na poważne i odpowiedzialne podejście do tych kwestii.
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne.

Konto ogólne naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050

Konto remontowe kościoła w Rydzewie: 54 8577 1015 2604 6789 2000 0010

Konto remontowe kościoła w Dołgiem: 96 8577 1015 2604 6789 2000 0030

Konto remontowe kościoła w Nętnie: 75 8577 1015 2604 6789 2000 0020

 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli i całego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest