OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 maja 2024 r. – 6. Niedziela Wielkanocna, Odpust Parafialny

 1. Pozdrawiam Parafian i Gości.
 2. W dzisiejszą niedzielę 5 maja przeżywamy odpust parafialny ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Porządek Mszy Świętych: 9.00 Nętno, 10.30 Żółte, 12.00 Zarańsko – suma odpustowa z procesją wokół kościoła. Po sumie zapraszam WSZYSTKICH na piknik przed kościołem.
 3. Serdecznie dziękuję za przygotowanie odpustu: Ks. Piotrowi Śmiechurze – kaznodziei, za wygłoszone Słowo Boże i poprowadzenie Uroczystości, Klerykowi Remigiuszowi za przygotowanie liturgii, Panu Organiście Wojciechowi Barei za poprowadzenie śpiewu i muzyczną stronę liturgii, Lektorom i Ministrantom za piękne czytanie i służenie, Państwu Ewie i Andrzejowi Kowalikom za przygotowanie pysznej grochówki, Pani Sołtys Reginie za zorganizowanie stołów i ławek oraz za logistyczną stronę przygotowań, wszystkim kochanym Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę oraz przygotowane potrawy, sałatki, ciasta itd.., Panu Krzysztofowi Walerowiczowi wraz z ekipą za odnowienie kościoła parafialnego (chór, żyrandole, sufit, nowa instalacja elektryczna, malowanie całego kościoła). Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!
 4. Msze Święte w dni powszednie:
  • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
  • od wtorku do soboty Msza Święta w Zarańsku codziennie o godz. 18.00,
  • sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli,
  • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 5. Rozpoczęliśmy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym w Zarańsku: w dni powszednie, w które jest odprawiana Msza Święta – o godz. 17.30 (pół godziny przed Mszą Świętą); w niedzielę i święta – o godz. 8.30 (pół godziny przed Mszą Świętą), w dniu odpustu o godz. 11.45 (przed Mszą Świętą). Zachęcam, aby w pozostałych miejscowościach gromadzić się na nabożeństwa majowe przy krzyżach. Zapraszam dzieci i młodzież na nabożeństwa majowe do Zarańska w każdy czwartek i piątek – dzieci otrzymają piękną planszę oraz naklejki.
 6. Kleryk Remigiusz odwiedzi Chorych z Komunią Świętą w następujące dni: we wtorek 7 maja Chorzy z Zarańska, Dołgiego i Przytonia; w czwartek 9 maja Chorzy z Rydzewa, Nętna, Lasocina, Żółtego i Żółcina. Odwiedziny rozpoczynają się o godz. 8.30. Gdyby ktoś z Chorych potrzebował przystąpić do Spowiedzi Świętej – proszę wcześniej dać znać, w takim przypadku przyjadę osobiście, ponieważ Kleryk jeszcze nie może spowiadać.
 7. W czwartek od godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszam do modlitwy o pokój, o poszanowanie ludzkiego życia oraz w intencji powołań kapłańskich.
 8. Kolejna lekcja języka włoskiego – w czwartek po Mszy Świętej.
 9. Uwaga Ministranci – w sobotę jest możliwość wyjazdu na Diecezjalną Pielgrzymkę Ministrantów do Skrzatusza. Mamy 8 miejsc – liczy się kolejność zgłoszeń. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 sprzed kościoła w Zarańsku.
 10. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszam dzieci i młodzież na ognisko, przy którym pożegnamy Kleryka Remigiusza, który powoli kończy praktykę duszpasterską w naszej Parafii. W niedzielę 12 maja na wszystkich Mszach Świętych podziękujemy Klerykowi za jego obecność i posługę w Parafii. Po Mszach Świętych będzie można złożyć do puszki swój grosik – puszkę (jej zawartość) przekażemy Klerykowi Remigiuszowi jako wyraz naszej wdzięczności za trzymiesięczną posługę pośród nas.
 11. Serdecznie dziękuję Panu Kamilowi Mroczkowi za wykoszenie trawy wokół kościoła w Dołgiem.
 12. Uwaga Uczestnicy pielgrzymki do Medjugorie i Chorwacji: jak najszybciej należy wpłacić pozostałą część opłaty za pielgrzymkę. Wpłat dokonujemy na konto parafialne nr 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050 (w tytule wpłaty proszę podać imię i nazwisko osoby, za którą dokonywana jest płatność oraz hasło „PIELGRZYMKA”). Wpłat w walucie euro dokonujemy bezpośrednio u Ks. Proboszcza.
 13. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję Nowożeńcom. O posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Lucynę Marcinkowską i P. Sylwię Śmieszek. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i dekoracje, składane przy okazji sprzątania (po 30 zł od każdej Rodziny).
 14. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne i konta remontowe poszczególnych kościołów.

Konto ogólne naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050
Konto remontowe kościoła w Rydzewie: 54 8577 1015 2604 6789 2000 0010
Konto remontowe kościoła w Dołgiem: 96 8577 1015 2604 6789 2000 0030
Konto remontowe kościoła w Nętnie: 75 8577 1015 2604 6789 2000 0020

 1. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to +48 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 2. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – wszystkiego najlepszego! Niech Pan Jezus nam wszystkim błogosławi! Szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz
tel. +48 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest