OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 listopada 2022 r. – 32. Niedziela Zwykła

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.  
 • Msze święte w tym tygodniu:
 • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
 • we wtorek, środę, czwartek i sobotę Msze Święte w Zarańsku o godz. 17.00 (sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli),
 • w piątek Msze Święte wg porządku niedzielnego (Zarańsko 9.00, Żółte 10.30, Nętno 11.45),
 • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 • Kolejna lekcja języka włoskiego – we wtorek o godz. 17.45.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.
 • Narodowe Święto Niepodległości przypada 11 listopada w najbliższy piątek. Msze Święte z modlitwą za Ojczyznę – wg porządku niedzielnego (Zarańsko 9.00, Żółte 10.30, Nętno 11.45). W tym dniu Ks. Biskup Edward Dajczak udziela wszystkim Diecezjanom oraz osobom przebywającym na terenie diecezji – dyspensy od piątkowego postu oraz od pokutnego charakteru tego dnia. Jednocześnie Ks. Biskup zachęca do modlitwy w intencjach Papieża Franciszka oraz do uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.
 • Młodzieżowy Wieczór Filmowy (z elementem kulinarnym) – w najbliższy piątek 11 listopada o godz. 17.00 na plebanii. Zapraszam chętną Młodzież.
 • Odwiedziny chorych z Rydzewa, Nętna, Lasocina i Żółtego – w sobotę 12 listopada od godz. 9.00. We wczorajszą sobotę nie dotarłem z powodu pogrzebu. Przepraszam za niedogodność.
 • Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych – w sobotę 12 listopada podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Po Mszy Świętej na plebanii – spotkanie formacyjne dla dzieci i ich rodziców.
 • W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ofiary zostaną przekazane dla wspomożenie osób cierpiących z powodu wojny na Ukrainie. Bóg zapłać!
 • Kino „Drawa” zaprasza na film fabularny pt. „Prorok” o Bł. Prymasie TysiącleciaKs. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Seanse odbędą się w dniach: 11 listopada godz. 13.00, 12 listopada godz. 15.45, 13 listopada godz. 15.45, 16 listopada godz. 17.45. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zachęcam!
 • Wypominki są czytane w dni powszednie oraz w niedziele listopada na zakończenie Mszy Świętych.
 •  Zapraszamy wszystkich chętnych, chcących doświadczyć żywego Boga, na I Białogardzkie Forum Charyzmatyczne (12-13.11.2022 r.). „Jezus Chrystus – wczoraj i dziś, ten sam także na wieki”. MIEJSCE: Liceum Ogólnokształcące w Białogardzie, ul. Grunwaldzka 46 (sala gimnastyczna). TERMIN: 12-13.11.2022r.Zapisy do końca października. KOSZT: Z wyżywieniem 100 zł, bez wyżywienia 60 zł. Więcej informacji na http://koszalin.odnowa.org/?p=15149 
 • Serdecznie dziękuję Pani Sołtys Urszuli Mroczek, Parafianom z Dołgiego oraz Dyrekcji ZUK-u za postawienie nowego krzyża na cmentarzu w Dołgiem. Krzyż poświęcę dziś wracając z Mszy Świętej w Nętnie, będzie to około godz. 13.15.
 • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku w ostatnią sobotę serdecznie dziękuję P. Sabinie Babińskiej oraz P. Agnieszce Lebieckiej. O posprzątanie w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Krystynę Czarnecką i P. Anitę Kranc. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
 • Bóg zapłać Parafianom za ofiarowanie 1 procenta swoich podatków na rzecz Parafii. Na konto parafialne wpłynęło z tego tytułu 3440,10 zł. Pieniądze, jeśli Darczyńcy pozwolą, dołożę do puli przeznaczonej na dokończenie elewacji domu parafialnego. Dziękuję za Wasze wsparcie!
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta ogólnego naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest