OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 lutego 2022 r. – 5. Niedziela Zwykła

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.

2. Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– od poniedziałku do piątku nie ma Mszy Świętych

– w sobotę Msza Święta o godz. 17.00 (sobotnia Msza św. już z niedzieli)

3. Okazja do Spowiedzi Świętej – przed każdą Mszą Świętą.

4. Dziś od godz. 15.00 kolęda w Lasocinie. W pozostałe dni tego tygodnia nie ma kolędy. Wznowienie kolędy po przyszłej niedzieli.

5. Z okazji Dnia Chorych w najbliższą sobotę oraz w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych osoby chętne będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Do przyjęcia tego sakramentu wymagany jest stan łaski uświęcającej.

6. Poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 20 lutego we wszystkich kościołach Parafii.

7. Nasza Parafia organizuje wyjazd na operę W.A. Mozarta „Wesele Figara”. Przedstawienie odbędzie się w „Opera Nova” w Bydgoszczy w sobotę 26 lutego o godz. 19.00. Koszt 110 zł (w cenie jest autokar i bilet na spektakl). Zapisy po Mszach Świętych. Zapraszam 🙂

8. Mam serdeczną prośbę do Parafian i Ludzi Dobrej Woli – proszę o ofiarowanie 1% Waszych podatków na naszą Parafię. Was to nic nie będzie kosztować, a dla Parafii będzie to pomoc w realizacji remontów (2 kościoły w remoncie, 1 kościół nadający się do remontu, elewacja domu parafialnego) i wielu przedsięwzięć służących ludziom. W rozliczeniu podatkowym należy podać następujące dane: nr KRS 0000475218, cel szczegółowy: PARAFIA ZARAŃSKO. Bóg zapłać!

9. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Styburskim i P. Kołodziej (w Nętnie – P. Konopka). O posprzątanie kościoła w Zarańsku w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Zawiślak i P. Śmieszek (w Nętnie – P. Pacek). Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty i dekoracje do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł). Dziękuję dorosłym, młodzieży i dzieciom za pomoc w zdemontowaniu dekoracji bożonarodzeniowych.

10. Dziękuję Panu Krzysztofowi Walerowiczowi za naprawienie dachu na kościele w Zarańsku.

11. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

12. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.

13. Gość Niedzielny jest dostępny przy wyjściu z kościoła (w cenie 8 zł). Zachęcam do lektury!

14. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest