OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 marca 2022 r. – 1. Niedziela Wielkiego Postu

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.

2. Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,

– od wtorku do soboty Msze św. o godz. 17.00 (sobotnia Msza św. jest już z niedzieli).

3. Okazja do Spowiedzi Świętej – przed każdą Mszą Świętą.

4. We wtorek o godz. 17.45 – kolejna lekcja języka włoskiego.  

5. W środę o godz. 17.45 – zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

7. Droga Krzyżowa w piątek w Zarańsku o godz. 16.30, w Żółtem o godz. 18.00, w Nętnie o godz. 18.45, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Zarańsku o godz. 16.00 – zapraszam (w przyszłą niedzielę podczas Gorzkich Żali odbędzie się nabożeństwo ekspiacyjne za tych ludzi na świecie, którzy zabijają nienarodzone dzieci).

8. W najbliższą sobotę po Mszy świętej wieczornej zapraszam Młodzież naszej Parafii na spotkanie modlitewno-filmowo-kulinarne.

9. W ostatni piątek w Złocieńcu odbyło się Wielkopostne Czuwanie Młodzieży. Z naszej Parafii pojechało 31 osób – dziękuję Młodzieży za tak liczny i chętny udział w czuwaniu.

10. W zeszłą niedzielę oraz w Środę Popielcową zebrano do puszki w naszej Parafii łącznie 1664,29 zł na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Pieniądze przesłałem do Caritas naszej Diecezji. Bóg zapłać!

11. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na Krajowy Fundusz Misyjny. Ofiary te wspierają polskich misjonarzy w różnych zakątkach świata – Bóg zapłać!

12. Mam serdeczną prośbę do Parafian i Ludzi Dobrej Woli – proszę o ofiarowanie 1% Waszych podatków na naszą Parafię. Was to nic nie będzie kosztować, a dla Parafii będzie to pomoc w realizacji remontów (2 kościoły w remoncie, 1 kościół nadający się do remontu, elewacja domu parafialnego) i wielu przedsięwzięć służących ludziom. W rozliczeniu podatkowym należy podać następujące dane: nr KRS 0000475218, cel szczegółowy: PARAFIA ZARAŃSKO. Bóg zapłać!

13. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Zawiślak i P. Roszak / w Nętnie P. Kalinowskiej. O posprzątanie kościoła w Zarańsku w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Bogusię i Anię Krakos / w Nętnie – P. Smolińską. Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty i dekoracje do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł).

14. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

15. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.

16. Gość Niedzielny jest dostępny przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do lektury! Można się również zaopatrzyć w paschaliki – świece na stół wielkanocny (cena 8 zł).

17. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia oraz wszystkim Paniom z okazji ich święta – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest