OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 sierpnia 2023 r. – Niedziela Przemienienia Pańskiego

 1. Pozdrawiam Parafian i Gości.
 2. Życząc wszystkim udanych wakacji i urlopów serdecznie proszę – pamiętajmy podczas wakacji o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej 😊. Opuszczanie niedzielnej lub świątecznej Eucharystii z lenistwa jest ciężkim grzechem przeciwko miłości Pana Boga. Proszę o przypomnienie o Mszy Świętej niedzielnej i regularnej Spowiedzi Świętej również dzieciom i młodzieży 😊.
 3. Msze Święte w tym tygodniu:
  • w poniedziałek Msza Święta o godz. 8.00,
  • we wtorek Msza Święta o godz. 18.00,
  • od środy do piątku nie ma Mszy Świętej,
  • w sobotę Msza Święta o godz. 14.00 (Żółte) oraz 18.00 (Zarańsko),
  • sobotnia Msza Święta wieczorna jest już z niedzieli,
  • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 4. Spotkania dla osób zainteresowanych udziałem w Pieszej Pielgrzymce Miłosierdzia do Myśliborza (23-25 sierpnia):
  • 19 sierpnia (sobota) – Koszalin, kościół św. Kazimierza, godz. 18.45,
  • 20 sierpnia (niedziela) – Białogard, kościół św. Jadwigi, po Mszy św. o godzinie 12.00,
  • 22 sierpnia (wtorek) – online, dla osób zapisanych przez formularz zgłoszeniowy (godzina i link zostaną przesłane na adres podany w zgłoszeniu).
  Informacje odnośnie zapisów są dostępne na stronie internetowej: www.pielgrzymkikoszalin.pl
 5. Policjanci z Wydziałów Prewencji ostrzegają przed oszustwami metodą „na pracownika socjalnego”, „na policjanta”, „na wnuczka” czy też „na pracownika banku”. Przypominamy, że funkcjonariusze nigdy nie angażują osób postronnych do udziału w policyjnych akcjach i nie odbierają pieniędzy w celu ich zabezpieczenia. W przypadku otrzymania takiego telefonu należy się od razu rozłączyć i natychmiast zawiadomić o tym Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.
 6. Poszukuję osoby, która chciałaby zrobić dobry uczynek i zająć się prowadzeniem kroniki parafialnej. Osoby chętne proszę o kontakt.
 7. Ponawiam zaproszenie na trzydniową pielgrzymkę autokarową. Trasa pielgrzymki: Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Święta Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko. Termin: 28 – 30 września 2023 r. (czwartek – sobota). Koszt: 790 zł. Zapisy do 17 września u Ks. Proboszcza osobiście lub telefonicznie pod nr parafialnym 576 248 870. Zapraszam 😊.
 8. Planowane wyjazdy na przedstawienia operowe w tym roku: 18 listopada (sobota) do Opery na Zamku w Szczecinie na przedstawienie „Madame Butterfly” Pucciniego; 2 grudnia (sobota) do Teatru Wielkiego w Poznaniu na przedstawienie „Otello” Verdiego. Nasza Parafia ma zarezerwowane bardzo dobre miejsca – po 50 biletów na każde przedstawienie. Chętnych zapraszam, by już teraz zarezerwowali sobie czas. O szczegółach powiadomię po wakacjach.
 9. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Reginie Malec oraz P. Lucynie Brodzińskiej. O posprzątanie kościoła w Zarańsku przed niedzielą serdecznie proszę P. Janinę Kościukiewicz oraz P. Janinę Korzeniewską. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (po 30 zł). Na prośbę wielu Parafian z Zarańska do sprzątania będę wyczytywał wszystkich bez wyjątku, nie omijając nikogo. Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie może posprzątać kościoła, zachęcam aby poprosić o pomoc dzieci/wnuki. Jeśli i to jest niemożliwe – są dwie osoby, które za niewielką odpłatnością są gotowe zastąpić w dyżurze. Mam nadzieję, że posprzątanie swojego kościoła raz na półtora roku nie będzie dla nikogo zbyt wielkim obciążeniem. Liczę na zrozumienie ze strony Parafian 😊.
 10. Serdecznie dziękuję P. Michałowi Kozłowskiemu za skoszenie trawy wokół kościoła w Zarańsku.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne i konta remontowe poszczególnych kościołów.

Konto ogólne naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050
Konto remontowe kościoła w Rydzewie: 54 8577 1015 2604 6789 2000 0010
Konto remontowe kościoła w Dołgiem: 96 8577 1015 2604 6789 2000 0030
Konto remontowe kościoła w Nętnie: 75 8577 1015 2604 6789 2000 0020

 1. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to +48 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 2. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli i całego tygodnia, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże! ks. Adam Saks – proboszcz tel. +48 576 248 870

Program pielgrzymki:
Zarańsko – Białystok – Sokółka – Augustów – Wilno – Reszel – Św Lipka – Gietrzwałd – Zarańsko

Dzień 1
Wyjazd z Zarańska w godzinach porannych. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. Pałac Branickich, Rynek Kościuszki. W godzinach popołudniowych przejazd do Sokółki. Nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Następnie wspólne przyjęcie z degustacja lokalnych (pitnych) wyrobów. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do Augustowa. Wspólna Msza Święta w Sanktuarium w Studziennicznej. Przejazd do Wilna. Spotkanie z przewodnikiem i wspólne zwiedzanie: Kościół św. Teresy z kaplicą Matki Miłosierdzia w Ostrej Bramie, Zaułek Literacki z muzeum i pomnikiem A. Mickiewicza /3 Euro/os/ Katedra Wileńska, Pomnik Gedymina i inne zabytki Starówki Wileńskiej, cmentarz na Rossie (znajduje się tu grób Matki i Serce Marszałka J. Piłsudskiego). Przejazd do hotelu w Reszlu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w Św. Lipce. W programie Msza Święta oraz koncert organowy. Następnie przejazd do Gietrzwałdu- jedyne w Polsce miejsce objawień Matki Bożej zatwierdzone przez Kościół. Czas wolny na indywidualną modlitwę oraz wspólne ognisko. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Zarańska w godzinach wieczornych/ nocnych.

Termin: 28 – 30 września 2023 r. (czw – sob.)
Koszt pielgrzymki: 790 zł/ osoba
Zapisy: ks. Adam Saks, tel. parafialny 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest