OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7 listopada 2021 r. – 32. Niedziela Zwykła

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.

2. Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,

– we wtorek, środę, piątek i sobotę Msze Święte w Zarańsku o godz. 18.00,

– w czwartek 11 listopada Msze Święte wg porządku niedzielnego,

– sobotnia Msza św. wieczorna jest już z niedzieli,

– okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.

3. Wypominki będą czytane w następujące dni: w Zarańsku w każdą niedzielę i dzień świąteczny listopada o godz. 8.30 oraz od wtorku do soboty pół godziny przed Mszą Świętą); w Żółtem oraz w Nętnie – w każdą niedzielę listopada podczas Mszy Świętej.

4. W dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych można złożyć do puszki dobrowolną ofiarę na nowe korony dla figury Matki Bożej Skrzatuskiej. Każdy ofiarodawca otrzyma specjalny folder z propozycjami modlitw oraz duchowego pogłębienia pobożności maryjnej. Bóg zapłać!

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej na plebanii. Zapraszam chętnych!

6. W czwartek 11 listopada – Msze Święte wg porządku niedzielnego: w Zarańsku o 9.00, w Żółtem o 10.30, w Nętnie o 11.45. Pomódlmy się za Ojczyznę – zapraszam!

7. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych – w przyszłą niedzielę 14 listopada we wszystkich kościołach Parafii.

8. Zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie (dla chrześcijan prześladowanych za wiarę) – w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych.

9. Po przyszłej niedzieli Msze Święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00.

10. Zapraszam na lekcje języka włoskiego. Pierwsza lekcja we wtorek 16 listopada o godz. 17.45 na plebanii. W internecie należy zaopatrzyć się w podręcznik pt.: „Włoski w cztery tygodnie. Kurs podstawowy”, wydawnictwo REA.

11. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Kleban i P. Dereckiej (w Nętnie – P. Wyszyńskiej). O posprzątanie kościoła w Zarańsku w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Chylińskiego i P. Michalską (w Nętnie – P. Kamilę Marchel). Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł). Dziękuję Pani Maryli za ułożenie kwiatów.

12. Przy wyjściu z kościoła można się zaopatrzyć w Gościa Niedzielnego (6 zł) – zachęcam do lektury prasy katolickiej.

13. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

14. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Ofiary wpłacane na konto Parafii z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego” można sobie odliczyć od podatku. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.

15. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest