OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8 maja 2022 r. – ODPUST PARAFIALNY ŚW. STANISŁAWA BISKUPA I MĘCZENNIKA

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.
 • Witam w naszej Parafii Ks. Rafała Dreslera z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Serdecznie dziękuję Ks. Rafałowi za wygłoszone Słowo oraz poprowadzenie naszej uroczystości odpustowej. Po Mszach Świętych Ks. Rafał będzie zbierał do puszki ofiary na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel!
 • Dziękuję wszystkim Parafianom za zaangażowanie w przygotowanie ODPUSTU PARAFIALNEGO. Bóg zapłać!
 • Msze święte:
 • w dzisiejszą niedzielę 8.30 Żółte, 9.45 Nętno, 12.00 Zarańsko – suma odpustowa,
 • w poniedziałek nie ma Mszy Świętej,
 • od wtorku do soboty w Zarańsku o godz. 18.00,
 • sobotnia Msza święta jest już z niedzieli,
 • okazja do Spowiedzi świętej przed każdą Mszą świętą.
 • Trwa maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w Zarańsku – pół godziny przed Mszą Świętą w niedzielę i dni powszednie. Dzieci i młodzież zapraszam na majowe w środy i piątki o 17.30. Dzieci na każdym nabożeństwie otrzymają specjalną naklejkę, a jeśli ktoś zbierze wszystkie naklejki, otrzyma nagrodę-niespodziankę. Zachęcam aby w pozostałych miejscowościach Parafii gromadzić się na nabożeństwa majowe w kościołach lub przy krzyżach.
 • Kolejna lekcja języka włoskiego – we wtorek o godz. 18.45.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w każdy czwartek od godz. 17.00.
 • Spowiedź Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin – w piątek o godz. 18.45.
 • W sobotę 14 maja odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza. Na tę pielgrzymkę mogą jechać wszyscy, nie tylko członkowie Żywego Różańca. Wyjazd autokaru z przystanków autobusowych w kolejności: 7.45 Nętno, 7.50 Rydzewo, 7.55 Żółte, 8.00 Zarańsko. Warto spędzić ten dzień przy sercu naszej Matki. Uroczystościom w Skrzatuszu będzie przewodniczył Ks. Bp Edward Dajczak. Powrót do domu około godz. 17.00. Serdecznie zapraszam wszystkich do pielgrzymowania! Zapisy dziś po Mszach Świętych. Koszt przejazdu 40 zł, można się dziś zapisać, a zapłacić później.
 • W przyszłą niedzielę 15 maja odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej. W tym dniu będzie inny plan Mszy Świętych: o godz. 8.00 Zarańsko, o godz. 9.00 Żółte, o godz. 10.00 Nętno, o godz. 12.00 I Komunia Święta w Zarańsku. Zachęcam, aby Mszę Świętą pierwszokomunijną pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych i ich gości.
 • Zgodnie z naszą umową – taca z przyszłej, trzeciej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na inwestycje w Parafii. Przed nami dokończenie elewacji domu parafialnego, modernizacja nagłośnienia i zakup mikrofonu bezprzewodowego do kościoła w Zarańsku, oraz kupno gongu do kościoła w Żółtem, jak również gongu i dzwonków do kościoła w Nętnie, i kilka innych inwestycji w kościołach. Bóg zapłać za ofiary składane w przyszłym tygodniu na te cele!
 • Gość Niedzielny z płytą jest dostępny przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do lektury!
 • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję P. Grażynie Małosze i P. Małgorzacie Gubie. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Do kontynuacji remontów kościołów wymagany jest wkład własny. Jeśli jest wola kontynuacji, proszę Parafian z Rydzewa, Dołgiego oraz Nętna o regularne zbieranie środków na remonty kościołów w tych miejscowościach. Parafianie z Rydzewa mogą swoje ofiary przynosić do P. Sowińskiej.
 • Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

*Grzegorz Karow, zam. w Złocieńcu, Parafia pw. św. Augustyna

*Joanna Rusielewicz, zam. w Złocieńcu, Parafia pw. św. Augustyna

Zapowiedź II

 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest