OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9 października 2022 r. – 28. Niedziela Zwykła

 • Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości.  
 • Msze święte w tygodniu:
 • w poniedziałek i piątek nie ma Mszy Świętej ani różańca,
 • we wtorek, środę, czwartek i sobotę Msza Święta w Zarańsku o godz. 17.00 (różaniec 16.30),
 • sobotnia Msza Święta jest już z niedzieli,
 • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą świętą.
 • W czwartek w liturgii wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, a w sobotę – św. Teresę z Avila.  
 •  Kolejna lekcja języka włoskiego – we wtorek po Mszy Świętej, czyli o godz. 17.45.
 • Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych w Zarańsku – we wtorek, środę, czwartek i sobotę o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 8.30. Nabożeństwa dla dzieci i młodzieży w Zarańsku – we wtorek i czwartek o godz. 16.00 (1 dziesiątka różańca). Będę również raz w tygodniu na różańcu w kościołach filialnych: w Żółtem w środę o godz. 17.30, w Nętnie w czwartek o godz. 18.00. Po różańcu w kościołach filialnych udzielę Komunii Świętej. Dzieci i młodzież we wszystkich kościołach otrzymają plansze i naklejki.
 • Dziękuję Parafianom za przygotowanie pięknych dekoracji na październik – miesiąc różańcowy – we wszystkich kościołach Parafii.
 • W sobotę 15 października o godz. 10.00 w koszalińskiej katedrze Ks. Biskup Edward Dajczak będzie przewodniczył Mszy Świętej na zakończenie II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Poprzedzi ją podpisanie uchwał synodalnych. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkich, a szczególnie członków parafialnego zespołu synodalnego.
 • W sobotę po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszam chętną Młodzież na spotkanie filmowo – kulinarne.
 • W sobotę i niedzielę (15 i 16 października) w kinie „Drawa” w Drawsku Pomorskim o godz. 15.45 będzie wyświetlany film pt. „Medjugorje”. Warto go obejrzeć – zachęcam!
 • W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce będziemy przeżywać Dzień Papieski. Przypomnimy osobę i nauczanie naszego wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II. Po Mszach Świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na stypendia dla zdolnej i ubogiej Młodzieży. To żywy pomnik św. Jana Pawła II – w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 • Ofiary składane na tacę w przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, będą przeznaczone na inwestycje w kościołach naszej Parafii. Bóg zapłać!
 • Na stole przy wyjściu z kościoła są do wzięcia wypominki. Zachęcam, by zanieść je również osobom, które ze względu na stan zdrowia nie mogą samodzielnie dotrzeć do kościoła.
 • W dniach 28-29 października (piątek-sobota) nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt 220 zł (w cenie jest przejazd, nocleg w Domu Pielgrzyma w pokoju 4 – osobowym oraz śniadanie w sobotę). Wpłata do 23 października. Zapraszam do zapisywania się po Mszy Świętej lub telefonicznie.
 • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku w ostatnią sobotę serdecznie dziękuję P. Annie Lipińskiej oraz P. Halinie Majczyk. O posprzątanie w najbliższą sobotę serdecznie proszę P. Anitę Drećko i P. Jerzego Wawrzyniaka. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta ogólnego naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest