OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9 stycznia 2022 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Serdecznie pozdrawiam Parafian i Gości. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, kończąca liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak śpiewamy kolędy i pozostawiamy ozdoby świąteczne do 2 lutego – do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).

2. Msze Święte:

– w niedzielę o godz. 9.00 (Zarańsko), 10.30 (Żółte), 11.45 (Nętno),

– w poniedziałek i środę nie ma Mszy Świętej,

– we wtorek, czwartek i sobotę w Zarańsku o godz. 17.00 (sobotnia Msza Święta wieczorna jest już z niedzieli),

– w piątek w Nętnie o godz. 17.00.

3. Okazja do Spowiedzi Świętej – pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

4. Rozpoczął się okres kolędy – wizyty duszpasterskiej. W tym roku, ze względu na stan epidemii, będzie ona miała następujący przebieg:

* najpierw w kościołach zaproszę na Msze Święte „kolędowe” te osoby, które ze względu na epidemię obawiają się odwiedzin w domu,

* następnie odwiedzę w domach te osoby, które preferują wizytę w domu.

5. Msze Święte „kolędowe” w tym tygodniu:

* wtorek godz. 17.00 w kościele w Zarańsku – Dołgie, Przytoń, Grzybno, Karpno, Olchowiec, Węglin, Tęczyn, Roztoki

* piątek godz. 17.00 w kościele w Nętnie – Nętno, Rydzewo, Lasocin

6. Dziękuję Parafianom za dbałość o porządek w kościołach naszej Parafii i wokół kościołów. Za posprzątanie kościoła w Zarańsku serdecznie dziękuję Nowożeńcom (w Nętnie – P. Bloch). O posprzątanie kościoła w Zarańsku w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Kubrak i P. Domańską (w Nętnie – P. Rzęsa). Parafianom z Zarańska serdecznie dziękuję za składki na kwiaty i dekoracje do kościoła przy okazji sprzątania (20 zł).  

7. Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl

8. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.

9. Uległa zmianie cena Gościa Niedzielnego – kosztuje teraz 8 zł, jest dostępny przy wyjściu z kościoła.

10. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

tel. 576 248 870

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest