OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – niedziela 25 grudnia 2022 r. – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 • Pozdrawiam serdecznie Parafian i Gości.
 • Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie kościołów naszej Parafii do Świąt Bożego Narodzenia, za zaangażowanie Państwa Sołtysów (dziękuję P. Reginie Malec za piękną iluminację na zewnątrz kościoła w Zarańsku, za pomoc organizacyjną w sprawie choinek), za ofiarowane choinki (Państwo Łagowie z Żółtego, P. Leśniczy z Dołgiego), za przygotowanie szopek i dekoracji świątecznych w Zarańsku (P. Witold Kuczyński, P. Maryla i Michał Kozłowscy, P. Marian Zbożnik, P. Monika Roszak, P. Krzysztof Walerowicz), Żółtem (P. Magdalena Urbanowicz z Ekipą, P. Jerzy Zieliński – piękna iluminacja na zewnątrz kościoła w Żółtem) i Nętnie (P. Beata Rzęsa, P. Monika Krzywicka, P. Joanna Mendel, P. Alicja Brzezińska, P. Edyta Gendek, P. Aneta Adamczyk, P. Daria Kowalczyk z Rodziną) za ustrojenie choinek (Dzieci i Młodzież) oraz posprzątanie kościołów, Panu Organiście Wojciechowi za niezawodną posługę przy organach, Ministrantom za służbę przy ołtarzu – wszystkim wielkie Bóg zapłać!
 • Msze święte w tym tygodniu:
 • w poniedziałek  – 2. Dzień Świąt Bożego Narodzenia – wg porządku niedzielnego (Zarańsko 9.00, Żółte 10.30, Nętno 11.45)
 • we wtorek, środę i czwartek nie ma Mszy Świętej,
 • w piątek i sobotę w Zarańsku o godz. 17.00,
 • w przyszłą niedzielę 1 stycznia (Nowy Rok) wg porządku niedzielnego; będzie też dodatkowa Msza Święta w Zarańsku o godz. 17.00,
 • okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą Świętą.
 • W poniedziałek 26 grudnia obchodzimy 2. Dzień Świąt Bożego Narodzenia i święto św. Szczepana. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Ofiary składane w tym dniu na tacę wspomogą kształcenie w Diecezji oraz Wydział Teologiczny w Szczecinie. 
 • W sobotę 31 grudnia kończy się rok kalendarzowy 2022. Msza Święta w tym dniu będzie sprawowana w Zarańsku o godz. 17.00 w intencji wszystkich Parafian zmarłych w roku 2022. Wyczytamy ich imiona i nazwiska. Po Mszy Świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za mijający kolejny rok naszego życia. Zapraszam do modlitwy – umiejmy być wdzięczni Panu Bogu za dar czasu.
 • Przyszła niedziela to 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego 2023 od narodzenia Pana Jezusa. Msze Święte wg porządku niedzielnego (Zarańsko 9.00, Żółte 10.30, Nętno 11.45). Dodatkowa Msza Święta w Zarańsku o godz. 17.00.
 • Za posprzątanie kościoła w Zarańsku w ostatnią sobotę serdecznie dziękuję P. Teresie Zbożnik oraz P. Dorocie Karow. O posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu serdecznie proszę P. Irenę Małyszko i P. Krystynę Małyszko. Bóg zapłać za składki na kwiaty i dekoracje przy okazji sprzątania (20 zł).
 • Dzisiejsze świąteczne (podwójne) wydanie Gościa Niedzielnego jest w cenie 15 zł. Od Nowego Roku cotygodniowy Gość Niedzielny będzie kosztował 10 zł.
 • Osoby zapisane na pielgrzymkę do Włoch w dniach 10-18 czerwca 2023 proszone są o wpłacenie zaliczki w wys. 800 zł. Zaliczkę proszę wpłacić jak najszybciej na nasze konto parafialne nr 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050. W tytule przelewu proszę napisać „pielgrzymka do Włoch” oraz imię i nazwisko uczestnika.
 • Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami apeluje do wszystkich posiadaczy zwierząt o zapewnienie zwierzętom na czas mrozów odpowiedniego schronienia przed zimnem oraz większej ilości pożywienia.
 • Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Nr konta ogólnego naszej Parafii: 41 8577 1015 2604 6789 2000 0050.
 • Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 576 248 870. Adres mailowy naszej Parafii to: parafiazaransko@gmail.com Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.parafia-zaransko.pl
 • Składam serdeczne podziękowanie za życzenia imieninowe wypowiedziane w kościołach, w rozmowach telefonicznych, smsach czy też poprzez komunikatory internetowe. Bóg zapłać za Waszą życzliwość, pamięć i modlitwę 🙂 🙂 🙂.
 • Życzę wszystkim Parafianom i Gościom pełnych pokoju i Bożej radości Świąt Bożego Narodzenia, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!

ks. Adam Saks – proboszcz

  tel. 576 248 870

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Przemysław Marek Mroczek, zam. w Drawsku Pomorskim, Parafia Zmartwychwstania Pańskiego

Dagmara Weronika Zielińska, zam. w Drawsku Pomorskim, Parafia Zmartwychwstania Pańskiego

ZAPOWIEDŹ I

udostępnij

Facebook
Twitter
Linkdin
Pinterest